Приймальна комісія +38 (073) 432 54 33 vstup@ugi.edu.ua
Cекретар ректора +38 (097) 818 13 37 office@ugi.edu.ua

Search
Без категорії

В місті Буча знаходиться соціальна структура ? Управління праці та соціального захисту населення. УПСЗН є найнижчою ланкою у ланцюзі для допомоги людям.

«Перш за все ми захищаємо трудівників, ? каже керівник управління праці, соціального захисту та захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Ганна Назаренко, ? перевіряємо на предмет обслуговування шкідливих умов». Більшість людей працює в жахливих умовах, тому що немає іншої роботи, де платять нормально і хороші умови.

Управління праці та соціального захисту населення в м. Буча в основному займається такими справами як:

  1. Слідкує за заробітною платнею, щоб всі отримували не нижче визначеного мінімуму – 3720 грн станом на березень 2018 року.
  2. Розглядає заяви, скарги.
  3. Турбується про забезпечення пенсіонерів, інвалідів.
  4. Проводить виплати постраждалим від ЧАЕС.
  5. Співпрацює з інтернатами, волонтерськими організаціями.
  6. Допомагає людям, які відбули певний термін у в’язниці.

По статистиці, на 1 працездатну людину припадає 3 непрацюючі: дитина, пенсіонер та людина непрацездатного віку.

«Ми боремося з роботодавцями, які є нечесними по відношенню до нас: По закону роботодавець повинен сплачувати податок за працівника, а у нашому випадку керівники приховують людей або беруть на роботу нелегально», ? розповідає Ганна.

Окрім того, УПСЗН має справи з виплатами матерям по народженню дитини: «Матері, які народили дитину, беруть довідку у лікаря, а потім звертаються до нас, в управління соціального захисту, ми проводимо виплати та додаткову допомогу, до тих пір, доки дитині не виповниться 3 роки. Але не все так просто: в управлінні є спеціальний інспектор, який перевіряє, щоб кошти пішли за призначенням».

Ще управління підтримує осіб з різними вадами здоров’я, вони отримують від держави соціальну допомогу. Допомагає переселенцям, надає субсидії на оплату житлово-комунальних послуг. Всього ж таку допомогу отримує 4 000 осіб.

«Держава встановила певний ліміт на субсидії. До прикладу, візьмемо воду: людина має в своєму розпорядженні десь 90 кВт, і якщо вона накручує більше цієї норми, то надлишок вона платить зі своєї кишені. І у людини вже виховується бережливість до всього, де зекономити можна, де вимикати світло, якщо воно не потрібне, бо платити за надлишок ніхто не хоче».

Також відомство забезпечує організацію виплати для санаторно-курортного лікування осіб з інвалідністю, ветеранів війни та праці, жертв нацистських переслідувань, громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, а також виплати грошових компенсацій замість санаторно-курортної путівки та вартості самостійного лікування деяким категоріям громадян. «Ми виділяємо гроші ці путівки,  і людина може поїхати відпочити. Звісно того, що ми відділяємо не вистачає, і людина або ще сама доплачує недостачу, або користується мінімальними послугами в санаторії чи пансіонаті», – розповідає Ганна Назаренко.

«Окрім того, ми співпрацюємо з волонтерськими організаціями, сприяємо у наданні допомоги соціально незахищеним громадянам, які потребують волонтерської допомоги, та поширенні інформації про організації та установи, що залучають до своєї діяльності волонтерів, фізичних осіб, організації та установи. Звісно, спочатку перевіряємо, чи дійсно є така організація волонтерська, дзвонимо, і якщо це офіційна організація, ми надаємо списки людей, які потребують чи інвалідний візок, чи якусь операцію, і вони допомагають їм».

Також УПСЗН надає соціальну допомогу сім’ям та особам, які перебувають у складних життєвих обставинах, малозабезпеченим, внутрішньо переміщеним особам, іншим категоріям осіб, які згідно із законодавством України мають право на пільги та отримання житлових субсидій. Провадить щомісячну грошову допомогу особам, які проживають разом з інвалідом, який за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду. «У нас є у розпорядженні люди, які доглядають за інвалідами, особами, які не в змозі обслуговувати самих себе. Вони готують їм їжу, перуть, йдуть у магазин, але гроші на ліки чи інші речі надає сама людина, за якою доглядають. Бувають вдячні люди, невдячні, по-різному», – говорить керівник управління.

Отож, УПСЗН займається дуже великою кількістю справ, які спрямовані на соціальну допомогу людям, працівникам, інвалідам, дітям, ВОВ, постраждалим від ЧАЄС, звісно все робиться в рамках чинного законодавства, робиться усе можливе з виплатами та реєструється у базі даних УПСЗН для того, щоб всі виплати проводилися по потребах.

Вікторія Півень

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *