Приймальна комісія +38 (073) 432 54 33 vstup@ugi.edu.ua
Cекретар ректора +38 (097) 818 13 37 office@ugi.edu.ua

Search
Без категорії

26 листопада 2015 р. в актовій залі Українського гуманітарного інституту (м. Буча) відбувся Вечір польської культури.

Мета вечора полягала у популяризації сучасних тенденцій щодо розвитку польсько-українських відносин у сфері освіти та культури, а також у мотивації молоді до вивчення культурної спадщини польського народу.

Організаторами вечора стали Український гуманітарний інститут та Громадська організація «Спілка поляків у місті Києві та Київській області».

Гостей вечора в атмосфері затишку та невимушеної гостинності приймали адміністрація, Студентська рада та викладачі Інституту.

Серед запрошених гостей були присутні представники Міністерства культури України: О.А. Ясинецька – головний спеціаліст відділу національних меншин та української діаспори Департаменту у справах релігій та національностей; Є.А. Сербінаголовний спеціаліст відділу мовної політики Департаменту у справах релігій та національностей; Н.М. Костіна – завідувач сектору зв’язків з громадськістю відділу організаційного та інформаційно-аналітичного забезпечення роботи міністра культури; С.А. Садаєв – голова правління Всеукраїнської громадської організації «Діаспора чеченського народу», голова комісії з міжнародних відносин Громадської ради при Міністерстві культури України; Т.Г. Федяніна – голова Правління «Спілки поляків у Київській області та місті Києві», А.С. Жаловага – проректор (м. Вищої Теологічно-Гуманітарної Школи Подкова Лєсна, Польща), капелан Лукаш Романовський та делегація студентів цього навчального закладу; А.І. Зборовський директор Ірпінського краєзнавчого музею; Т.Я. Бурима – представник відділу освіти Бучанської міської ради, старшокласники та вчителі Бучанської української гімназії, ЗОШ №4 та ЗОШ №5, а також місцеві жителі.

Зал стоячи зустрів звучання гімну Республіки Польща та гімну України, а святково внесені прапори двох країн стали добрим символом стверджуючих позицій дружньої співпраці.

З привітальним словом до присутніх звернувся від імені Ради засновників президент Українського Адвентистського Центру Вищої Освіти В.В. Костюк. Перед початком основної програми Лукаш Романовський, капелан Вищої Теологічно-Гуманітарної Школи (Польща), звершив молитву польською мовою.

У програмі вечора було присутніми почуто багато теплих слів привітання та добрих побажань, тому числі прозвучало відеозвернення від керівництва Університету економіки (м. Бидгощ, Польща). Пролунало багато музичних творів польською мовою у виконанні заслуженого діяча мистецтв України, Лауреата міжнародних конкурсів Миколи Сікори та його учнів – студентів Київського національного університету культури та мистецтв, дуету Світлани Кафки та Олени Ясинецької, капели бандуристів Київського національного університету культури та мистецтв (художній керівник, диригент, заслужений артист України Андрій Іваниш), студентів Українського гуманітарного інституту Е. Єременко та М. Сауляк, учениці 9-го класу ЗОШ №5 А. Духненко. З авторськими поетичними творами, написаними польською мовою, виступив С.М. Рожновський – викладач кафедри журналістики УГІ, головний редактор Ірпінського радіо. З розповідями-дослідженнями перед присутніми виступив студент Вищої Теологічно-Гуманітарної Школи Даніель Стасяк щодо особливостей культури населення деяких меншин на території Польщі, а А.І. Зборовський, директор Ірпінського краєзнавчого музею – щодо внеску представників польського народу у розвиток Приірпіння, у тому числі міста Буча.

Під час вечора його ведучі з’ясували, що серед присутніх є достатньо багато студентів і співробітників УГІ, які мають польське «коріння» та бажають більш поглиблено вивчати польську культуру та польську мову.

Після закінчення програми вечора бажаючі могли поспілкуватися з представниками польської делегації. Кожен учасник вечора мав можливість отримати інформаційні буклети про перспективи навчання за програмами польських вищих навчальних закладів у рамках співпраці з УГІ, а також за сприяння ГО «Спілка поляків у місті Києві та Київській області» – журнали та буклети з інформацією про визначні місця Польщі, її культуру та особливості польської кухні.

Висновком вечора стало наступне: Ми живемо у великому та мінливому світі. Духовно збагачуючись культурою інших народів, ми долучаємось до європейської та світової культури, визнаємо цінність сучасних тенденцій у розвитку європейської та вітчизняної освіти. Ми, українці, у свою чергу, готові більш глибоко вивчати польську культуру та долучатися до високих духовно-моральних надбань польського та українського народів.

 

Л. Георгінова,

проректор із зовнішніх зв’язків

Українського гуманітарного інституту

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *