12 лютого студенти Українського гуманітарного інституту почали вивчати дисципліни за
індивідуальним вибором.
У програмі вищих навчальних закладів вибіркові дисципліни існували завжди, але вибір переважно робила адміністрація або кафедри. У цьому році керівництво інституту вирішило долучитися до досвіду закордонних освітніх закладів і включити дисципліни духовно-етичного спрямування в список для вільного вибору студентів. Всього запропоновано вісім дисциплін. Більшість з них є авторськими проектами викладачів. У наступному році планується додати інші предмети за вибором – гуманітарного та професійного спрямування. Також стане можливим обрання професійних дисциплін інших спеціальностей.
Серед восьми дисциплін найпопулярнішою стала «Психологія та етика сімейних відносин». Студенти завжди активно цікавляться питаннями відносин з протилежною статтю, тому адміністрація із задоволенням впроваджує вивчення дисципліни психологічного спрямування. Неочікувано швидко набралася група «П’ятикнижжя». Приємним сюрпризом стало те, що студенти УГІ цікавляться вивченням Біблії на більш високому, поглибленому рівні.
Також новинкою стало введення соціального компоненту до дисципліни. Тобто обов’язок студента – взяти участь в одному чи декількох соціальних проектах для отримання повної оцінки. Такий крок допоможе студентам навчитися організовувати та координувати діяльність проектів. Поєднання навчальної та додаткової діяльності заощадить час. Список проектів містить у собі 17 разових та довгострокових акцій різноманітного спрямування. Тому кожен має змогу обрати те, що цікаво саме йому.
– Я обрала предмет «Основи здорового способу життя». Викладач одразу запалила нас своєю розповіддю. Помітно, що людина любить свій предмет і вкладає в нього душу. На першій парі я дізналась про переваги здорового способу життя, важливість повноцінного сну, роль імунітету людини, а також про функціонування та значення ендокринної системи, ? ділиться враженнями студентка першого курсу Тетяна Вірьовка.
Лілія Педченко, студентка напряму філології обрала дисципліну «Психологія та етика сімейних відносин». Вона зазначила:
– На початку заняття ми написали питання, що нас хвилюють і на які хотіли б отримати відповіді протягом курсу. Багато поданої інформації я знала раніше, але були й цікаві подробиці, досвіди, приклади. Під час проходження курсу сподіваюся дізнатися, що робила в минулому правильно, а що – неправильно, і як діяти в майбутньому. Хочу, щоб моя майбутня сім’я була щасливою, тому мені треба навчитися правильно будувати стосунки, спілкуватися з хлопцями та розуміти їх.
Єлизавета Кузнецова.
Фото Михайла Берника.