26 жовтня випав перший мокрий сніг. Це природне явище підняло настрій багатьом студентам. Схоже на те, що зима передчасно прагне вступити у свої права, проте в адміністрації інституту є свої плани щодо відпрацювань і в таку пору року. Враховуючи, що захворювання серед студентів зростає, а вона не бажає сприяти можливій для осінньо-зимової пори року епідемії грипу та введенню карантину, кількість робіт надворі стає дедалі меншою.
Але відпрацювання все ж є корисною справою, тому що, по-перше, приносить внутрішнє задоволення від зробленої добре справи та, по-друге, сприяє підтриманню чистоти і порядку на території кампусу.
Для студентів УГІ кількість місячних годин відпрацювання становить близько 16, а студентам УАТІ (Українського адвентистського теологічного інституту) за той же час нараховується аж 24 години корисної праці.
Уповноваженими за надання робочого місця відпрацювання в Українському гуманітарному інституті є студенти старших курсів, які люб’язно погодилися на відповідальну «посаду», — Аветік Дарбінян та Василь Борсук. На початку навчального процесу вони отримують від викладача Олександра Присакара, який представляє адміністративний орган УГІ, тижневий план здійснення необхідних робіт, узгоджений з радою деканату, та інформують студентів про строки і нагадують їм про відповідні терміни для здачі листа-запису з виконанням обов’язків, які зазначені в індивідуальному контракті.
А далі справа за студентами. До речі, вчасне виконання своїх обов’язків по відпрацюванню дає їм переваги. Так, наприклад, вони мають можливість раз у місяць безоплатно відвідати лазню.
Адміністрація розмірковує й про інші цікаві бонуси для найбільш дисциплінованих та працелюбних, які планує втілити з Нового року.
Анатолій Дайнаускас