«Вік живи – вік навчайся». Модернізації знань потребує кожен навчальний заклад. Особливо коли вдосконалюється не тільки теоретична і практична бази, але й духовна. Ректорка Українського гуманітарного інституту Штанько Людмила Олександрівна погодилась розповісти про курси, що проводить університет Монтеморелос для нашого ВИШу.
Розкажіть трішки про курси для викладачів
Це курси міжнародного формату. По закінченні викладачі отримують диплом з університету Монтеморелос.
Вони є річними. Перша сесія була в червні 2019, зараз проходить друга сесія з 3 по 5 березня і третя буде відбуватись влітку. Вона підсумовуватиме, і опісля будуть видані дипломи, сертифікати.
Курс навчання складається з двох тематичних модулів. Перший – це компетентнісний підхід. Університет Монтеморелос має досвід роботи з цим підходом багато років і може ним поділитись. Україна тільки нещодавно до нього підійшла. Другий модуль – інтеграція християнських біблійних цінностей в освітній процес.
Ми християнський ВИШ, а в нас такого досвіду не було, тому що в Україні не було аналогу. Усі викладачі експериментують, як це можна зробити. Зараз ми слухаємо досвід проректора з академічних питань, який займається цим близько 70 років. Цей досвід буде нам практичним і корисним. Ці курси проводяться для всіх працівників, кожна кафедра дала своїх представників. Цінність в тому, що ми хочемо проробити всі компетентності по всіх спеціальностях за допомогою цих курсів. Думаю, після них відбудеться певна модернізація освітніх програм з урахуванням міжнародних вимог.
Основним спікером була проректорка з академічних питань університету Монтеморелос Ракель Корнічук.
Частина навчання проходить дистанційно. Викладачі мали домашнє завдання. Зараз ми обговорюємо завдання, вдосконалюємо знання. Ракель буде працювати з нашими роботами онлайн, а на фінальній сесії зробить підсумки.
Думаю, викладачам подобаються курси. По-перше, Ракель розповідає про практичні речі. По-друге, спікерка дає чудовий роздатковий матеріал. По-третє, робота в групах – це цікаві обговорення, обмін думками. У нас кілька викладачів захворіли, однак можуть бути з нами онлайн. Тому в нас всі задіяні в процесі навчання.
Коментар після закінчення заходу погодилась дати спікерка курсів Ракель Корнічук.
Розкажіть трішки про себе й про університет, де ви проректор.
Я Ракель Корнічук, народилась в Аргентині, а зараз працюю в мексиканському університеті Монтеморелос, який є адвентистським вишем. Він служить для країн Центральної Америки й Карибських островів. Університет контактує з багатьма країнами, зокрема і з Україною.
Як вам працювати з українською аудиторією?
Це неймовірно, мені дуже подобається. Тут надзвичайно люб’язні люди, відкриті, щирі. Я неодноразово була в Україні. Я відчуваю себе тут як вдома. Мій чоловік за походженням українець, тому навіть їжа мені тут до вподоби.
Хто складає план проведення курсів?
Адміністрація цього навчального закладу відправила запит до нашого університету, щоб ми провели навчання на досить довгий термін. Воно потребує трьох наших візитів. Зараз закінчили другий модуль. Через кілька місяців має бути третій – останній. Ми ділимося з Українським гуманітарним інститутом тим, як можна зробити модель навчального процесу з точки зору навчального плану й інформаційного, основаного на біблійному світогляді.
Матеріал ви берете з власного досвіду чи з інших джерел?
Тут у першу чергу ми ділимось своїм досвідом, що базується на наших проведених дослідженнях. Вони в своїй оцінці мають вивчення Біблії за останніми тенденціями вищої освіти. Ту пропозицію, яку ми вносимо – найбільш актуальна інформація для навчальних закладів, але з християнським світоглядом.
Аріна Швець