В умовах воєнного стану варто бути готовим до всього. І це стосується як військових, так і цивільних. Знання чіткого алгоритму дій може врятувати життя в надзвичайній ситуації. Не варто нехтувати знаннями, як надати першу допомогу постраждалому. Саме тому на базі Українського гуманітарного інституту у вересні 2022 року проводили курс “Домедична допомога в бойових діях“.
Учасників навчали, що робити при кровотечі, вогнепальному пораненні, контузії. Крім того, розповіли, як допомогти при осколковому пораненні, травматичній ампутації, переломах, пневмотораксі – потраплянні повітря в плевральну порожнину. Слухачів курсу навчили оцінювати ситуацію та стан потерпілого, проводити реанімаційні дії до прибуття медиків, підтримувати морально.
Про правила надання допомоги розповідали фахівці з багаторічним досвідом: Олексій Опарін – доктор медичних наук, Петро Лівак – кандидат медичних наук, Надія Карпенко – медична сестра.
Також студенти курсу дізналися, як допомогти при різних видах посттравматичних синдромів. Адже надзвичайна подія травмує не тільки фізично, але й психологічно. Про те, як зарадити цьому допомогла дізнатися Аліна Парасей-Гочер – кандидатка психологічних наук.
По завершенню навчання студенти отримали електронний сертифікат.