Приймальна комісія +38 (073) 432 54 33 vstup@ugi.edu.ua
Cекретар ректора +38 (097) 818 13 37 office@ugi.edu.ua

Search
Як студенти рятують життя людей

9 грудня студенти долучились до хорошої справи та стали донорами крові. КНП «Бучанський центр первинної медико-санітарної допомоги» Бучанської міської ради організував традиційний «День донора».

Перед поїздкою у медичний центр я поспілкувалась з студенткою другого курсу спеціальності «Філологія» Аліною Мазко і вона поділилась своїми очікуваннями: «Гроші – це важлива річ, але моя група крові досить рідкісна і вона точно врятує комусь життя».

У лікарні студентів привітно зустріли і пригостили сніданком донора. До цієї акції долучилось п’ять хоробрих студентів, які поділились своїми враженнями. Андрій Мачіха навчається на 4 курсі, він поділився дуже цікавою думкою. «Я вважаю, що це одна з найкращих можливостей допомогти людям, які потрапили в скрутну ситуацію. Ніхто не застрахований від такої біди і на місці тих, хто потребує крові, завтра можу опинитися я. А в Біблії написано “Хліб свій пускай по воді, бо по багатьох днях знов знайдеш його”».

На місці здачі крові усім донорам визначають групу і резус-фактор крові та відсоток гемоглобіну. Також донорську кров перевіряють на ВІЛ, без цього аналізу лікарі не мають права збирати кров. Після успішної реєстрації майбутні донори відправляються до лікаря, який міряє тиск і детально розпитує про хронічні хвороби і самопочуття. Для того, щоб більше дізнатись про донорство, я поставила кілька запитань лікарям.

Як багато людей приходять, щоб здати кров?

«На різних станціях різна кількість, від двадцяти, а в деяких місцях нараховується до ста людей, які добровільно хотіли б здати кров, – розповіла одна з медсестер лікувального закладу, – Я була вражена, що така велика кількість людей готова безкоштовно або за невелику плату здати кров і врятувати життя хоча б однієї людини».

Яка група крові найбільш поширена, а яка рідкісна?

Перша і друга групи крові вважаються найрозповсюдженішими. Третя і четверта групи дуже рідкісні і зазвичай їх потребує велика кількість людей.

Що ви можете побажати майбутнім донорам?

Здоров’я! Щоб приходили ще і ще.

Я вважаю, що донорство це дуже важлива справа, про яку треба говорити, адже це може врятувати велику кількість людей. Після успішної здачі крові всім учасникам подарували пляшку води і побажали гарного дня. Після такої процедури донорам потрібен відпочинок, тому усім видали звільнення від навчання та роботи в цей день. Наступного разу прийти здавати кров можна через 2 місяці чоловікам, через 3 – жінкам. Для того, щоб врятувати життя, ми витратили всього одну годину, це найменше, що ми можемо зробити.

Діана Мілько

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *