Приймальна комісія +38 (073) 432 54 33 vstup@ugi.edu.ua
Cекретар ректора +38 (097) 818 13 37 office@ugi.edu.ua

Search
Без категорії

Цифровий етикет, правила ділового листування чи правила спілкування у месенджерах та подібних матеріалів на цю тему повно в інтернеті. Витрачати час на схожі матеріали немає сенсу. Я впевнений, що твоя ситуація унікальна, а тому раджу тобі не гуглити, бо гугл це ресурс, створений занудами для зануд, тому там навряд буде інформація, яка тобі потрібна.

Тому ось кілька порад, як правильно спілкуватися в месенджерах та e-mail, щоб викликати радість та усмішку на обличчях співрозмовників. Але це не точно.

Поради для месенджерів

  • Якщо тебе хтось просить надіслати номер телефона людини, роби скріншот, це ж так просто.
  • Якщо раптом сталося таке щастя, що тобі перераховують гроші на карту, скористайся наступним. Сфотографуй карту і відправ людині, бо заходити в мобільний банківський додаток довго та ще й потім копіювати номер картки, відправляти його в месенджер. Фотка значно швидше.
  • Якщо ж сили зла тебе все-таки тебе змусили скопіювати номер картки в додатку, відправ повідомлення такого змісту: номер картки 0000000000000000, блаблабла” все в одному повідомленні, так краще.
  • Коли тебе переповнюють емоції (не важливо, позитивні чи негативні), або співрозмовник не правий і ти вмикаєш свій інтелект, щоб довести свою думку, краще зробити це наступним чином. Пиши, пиши по одному слову в повідомленні, це допоможе краще тебе зрозуміти. Особливо це варто робити в групових чатах (по секрету, адміни це обожнюють).
  • Всі твої друзі і не друзі також раді чути твій голос, тому записуй голосові повідомлення і не питай чи зручно їм слухати. Записуй довгі повідомлення, а ще краще короткі по три і менше секунд (я особливо кайфую від коротких голосових повідомлень).
  • А ще краще – комбінувати два останні способи, щоби співрозмовник вже точно зрозумів важливість твоїх слів.

 

Поради для email 

  • Так сталося, що тобі потрібно доопрацювати роботу, яку ти робив. Ніколи не виділяй правки і не пиши про ці правки в супроводі до роботи, їх швидко знайдуть і без твоєї допомоги.
  • А ще, ніколи, чуєш, ніколи не використовуй гугл-документи, це тяжко і важко. Краще перекидати Word-файлами через email.
  • І ніколи не пиши в email листах тему листа, навіщо витрачати хвилини свого важливого часу на таку дрібницю?
  • В переписці або в реальному житті звертайся до викладачів або колег: “Добрий день, вибачте, будь ласка”, так в принципі всіх звати.
  • І ніколи не називай себе, нехай людина сама здогадається.

 

Поради для зуму або будь-яких інших відео чатів

  • Коли ти у відеоконференції, вимикай мікрофон та камеру, нехай дивляться на твій аватар, а сам в цей час посуд мий або прибирай в хаті, а можеш навіть і їсти приготувати. Ти будеш в темі зустрічі і домашні справи будуть зроблені, багатокроківочка!
  • А раптом так станеться, що в тебе домашні справи перероблені або сили зла змушують увімкнути відео, то вмикай і мікрофон також, нехай всі чують, що ти на місці. І не важливо, що ти з кимось переписуєшся і грюкаєш по клавіатурі або в тебе телефон сигналізує про повідомлення. А можуть бути й інші звуки, які обов’язково порадують всіх на цій конференції.  

 

Поради для життя 

  • Якщо ти хочеш поділитися архіважливою інфою, ніколи не перевіряй чи це раптом не фейк. Відразу ж кидай це в групові чати або у свою стрічку в ФБ та про інсту не забудь. І пам’ятай, найнадійніше джерело інформації – мемчики.
  • Буває таке, що пише тобі твій куратор або колега і просить допомогти з чимось, а ти цього робити не хочеш чи не будеш. Відповідати відмовою не потрібно, це ж дуже образить співрозмовника. Просто не читай повідомлення або прочитай і залиш без відповіді, а можеш просто відправити смайлик. 🙂
  • В разі, коли ти знайшов круту інформацію або запустив власний проєкт і хочеш поділитися з усіма, кидай посилання без будь-яких пояснень, просто кинь і все, особливо в груповий чат.
  • Для того щоб бути найкращим співрозмовником відправляй людям зображення: реквізитів, email адрес, документи в форматі pdf або відскановані документи. Коли досягнеш вищого рівня просвітлення, зможеш відправляти скріни адресного рядка і скріни геолокації.
  • Якщо ти пообіцяв щось зробити на сьогодні або в тебе є дедлайн, не напружуйся. Якщо зараз тобі лінь відправити або робити те, що обіцяв, не роби, не треба. Так само з дедлайнами по роботі — зробиш в ніч до дедлайну або після нічого страшного не буде.

 

Поради для групових чатів

  • Якщо тобі потрібно дізнатися чиюсь думку, запитай про це в груповому чаті, а не пиши особисто. Ваша переписка така цікава для інших учасників чату.
  • В робочому або студентському чаті кидай купи смайликів, стікерів, гіфок —  вони подобаються, може, не так як котики, але все одно радують.

 

P.S. Ти здивуєшся, як багато людей не будуть розуміти тебе… я мав на увазі, як багато людей будуть радіти, що ти прийняв ці поради.

 

P.S.S. Якщо ти розчарований моїм гумором та викладенням матеріалу — то можеш нічого не писати в коментарях, бо я не люблю критику!

 

Євгеній Кащенко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *