Приймальна комісія +38 (073) 432 54 33 vstup@ugi.edu.ua
Cекретар ректора +38 (097) 818 13 37 office@ugi.edu.ua

Search
Без категорії

«Зараз так модно» ­— усім відома фраза, яка, я впевнена, неодноразово лунала й з ваших вуст. Справді, тема моди цікавила людей всіх століть. Та чому саме їй ми надаємо таку перевагу? Ми поговорили із студентами Українського гуманітарного інституту і дізналися їх думку про це.

Давайте спочатку дамо визначення терміну «мода».

«Мода — це наслідування «ідеалу», до якого всі прагнуть. Це певні тенденції»,- говорить Емілія Мельничук, міністр з соціальних питань Студентської ради УГІ.

Досить часто люди плутають поняття «моди» та «стиля». Ось що про це думає Денис Козоріз, голова Українського теологічного інституту в Студраді:

«На мою думку, людина повинна більше слідкувати за своїм стилем, ніж за модою. Одяг повинен бути чистим і охайним. Мода не має бути чимось надто важливим. Вона не повинна бути нашим сильним бажанням.»

Та як відмовити собі в бажанні мати трендові речі, і чи взагалі вони нам потрібні?

«Мені більше подобаються довгострокові тренди, та більшість із них, насправді, дуже швидкоплинні. З останніх мені дуже сподобались тренчі, адже вони в моді дуже довгий час і не втрачають своєї актуальності», – розповідає студентка 1 курсу Марина Гавалешко.

Як же можна виглядати стильно без аксесуарів? Цікаво, як до прикрас ставиться голова УАТІ:

«Особисто я до прикрас ставлюся негативно. Так, вони не заборонені, проте вони є зайвими. Прикраси відволікають людей від головного. Переводять увагу на себе, а не на саму людину».

Цікаво, ми одягаємо те, що нам подобається чи те, що нам нав’язали? У кожного з цього приводу своя думка, однак більшість погодиться, що ми одягаємо те, що на думку когось «модно». Ось і підтвердження моєї думки:

«Усі нові тенденції я спочатку не сприймаю, проте опісля, коли тобі постійно їх нав’язують – вони починають подобатись», – поділилась Емілія.

«Найбільше мені не подобається те, що всі прагнуть виглядати однаково», – підтримує першокурсниця Марина.

Думаю, найбільш актуальне питання для більшої частини студенток УГІ: чи можна дівчині-адвентистці слідкувати за модою? Ось, що говорить пастор місцевої студентської церкви Олександр Козлов:

«Завжди адвентистські дівчата при виборі одягу повинні керуватись принципом скромності, практичності, доречності, відповідно до віку та погоди, події. Християни мають дуже прискіпливо ставитися до того, що пропонують їм інші. З однієї сторони, питання одягу не є першочерговим, та з іншого — тема Божої любові проявляється в одязі. Зовнішнім виглядом ми показуємо, як Господь на нас впливає. Часто наша зовнішність — показник внутрішнього стану особистості».

Дійсно, крокуючи вслід за модою, можна перейти межу дозволеного. Та в чому полягає цей «кордон пристойності»?

«Сучасні дівчата переходять межу тоді, коли надто оголюють частини тіла. Це викликає неправильні емоції в людей, які спостерігають», – вважає один зі студентів.

Чи можна вважати, що, якщо дівчата не одягаються вульгарно, то потреба в обговоренні пристойності одягу відпадає? Адже останнім часом, дійсно, ми почали менше звертати увагу на цю тему.

«Відвертим одягом уже нікого не здивуєш, – стверджує Марина, – колись молоді дівчата боялись одягати щось вульгарне, тому що так вони отримували статус «леді легкої поведінки». Зараз такого не спостерігається.»

“Коса — то дівоча краса” — стверджує відоме українське прислів’я. Однак всім відомо, що справжній фурор у цьому році в індустрії моди зробили саме короткі жіночі стрижки. Думки дівчат і хлопців трішки відрізняються на цей рахунок.

«Як усі знають, волосся — прикраса дівчини, але є такі, яких не можливо уявити без короткої стрижки. Просто це їхнє. І в мене самої є подруга, якій надзвичайно личить коротке волосся», – поділилася Марина.

«Мені дуже не подобається мода на короткі жіночі стрижки. Я вважаю, що це диктує сучасний стиль, що проголошує рівність слабкої та сильної частин людства. Дівчата таким чином бажають себе поставити на місце чоловіків», – вважає Денис.

Чи дійсно можна вважати коротке жіноче волосся відлунням ЛГБТ чи фемінізму — питання спірне. Та я більш ніж переконана, що стиль «унісекс» — плід саме цих соціальних груп.

Мою думку підтримала як чоловіча, так і жіноча сторони.

«Мода на речі «унісекс» диктує просунута позиція ЛГБТ. Люди прагнуть вважати чоловіків і жінок, як одного роду об’єкт.»

«Мені взагалі не подобається стиль «унісекс». Ці речі не підкреслюють ні жіночності, ні мужності. Кожен повинен обирати те, що личить саме йому, формуючи власний стиль.»

Останнє питання, яке б я хотіла обговорити — макіяж. Певне, всі вважають цю тему заїждженою, однак я переконана, що дівчатам буде корисно почути думку молодого холостяка.

«Більшій частині хлопців і мені теж більше подобається природна краса, коли дівчина взагалі ненафарбована», – розповідає Денис Козоріз.

Кожен сам обирає, як оформлювати свою зовнішність. Іноді корисно дослухатись до порад оточуючих, деколи ж краще їх відхилити. Та все ж ми маємо стійке мірило всередині себе — сумління, яке завжди готове допомогти у виборі. Варто просто до нього дослухатись.

Аріна Швець

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *