Приймальна комісія +38 (073) 432 54 33 vstup@ugi.edu.ua
Cекретар ректора +38 (097) 818 13 37 office@ugi.edu.ua

Search
Зима близько: як студенти УГІ готуються до холодів
Новини ,

Сесія сесією, про це написано вже багато, і розповідати як страждають від неї студенти немає сенсу – це вже рутинна аксіома. А от про те, як їм пережити холодну і часом голодну зиму, – абсолютно нічого не написано. А шкода.

Бо Новий Рік, Різдво і інші зимові свята – це чудово, але в основному зима – це довга стрічка холодних, темних днів, і часом може стати дуже сумно. Сонця практично нема, а навіть коли воно є, то все одно не гріє. Самотність може переслідувати вечорами. Складно, особливо через те, що ти маєш ще й тримати планку у навчанні, адже канікули не безкінечні.

Тому я взяв на себе відповідальність розпитати студентів про те, як вони готуються пережити зиму і не задубіти.

Богослов третього курсу В’ячеслав Ільченко відповів: «Пережити холодну зиму цього року буде трохи важче, адже адміністрація робить все можливе, щоб зекономити, бо газ та нафта подорожчали. Тому топлять тільки з вечора до ранку, й дорогоцінне тепло потрібно берегти протягом дня. Гарячу воду теж дають не так часто, але доводиться звикати до того, щоб встигнути помитись або рано вранці, або о 9-ій чи 10-ій вечора – пізніше води вже не буде. На жаль, іноді я й сам не встигаю потрапити під теплий душ.

Щодо зими – є багато свят, які спонукають радіти: католицьке Різдво, Новий рік, Старий новий рік, Водохреща, а згодом і День всіх закоханих 14 лютого. Тому все зовсім не так страшно і холодно, як здається на перший погляд.»

Так, свята – це добре. Але що робити, коли через деякий час тебе починає жерти тривога, самотність та страхи? Зима – час трохи темний.

На питання «як вбити тугу?» психологиня-третьокурсниця Ангеліна Тарасюк відказала так:

«Знаєш шоколадку мілка за 80 гривень? Оту величезну. З’їдаєш таку за вечір і від туги і сліду не залишається. Тільки так треба робити не дуже часто, бо можна наїсти собі так, що доведеться купувати новий гардероб на весну.

Ще потрібно всіма силами займати себе: читати, малювати, дивитися фільми й серіали, а в компанії це робити ще краще. І головне – гуляти, виходити з дому навіть тоді, коли холодно. Не залишатись наодинці зі своїми думками, а розвіюватись. Бо так тоді правда можна себе з’їсти»

Туга тугою, а от що робити з холодом? На це питання мені дала гарну пораду дизайнерка другого курсу Софія Дьоміна:

«Пережити сувору холоднечу мені завжди допомагають зігріваючі думки про новорічні свята. Адже підготовка до Різдва та Нового року – це саме те, що робить зиму чарівною порою. Коли я переходжу на новий рівень року під назвою «Зима» – необхідно приготувати в якості захисного спорядження теплий плед. А зняти з себе статус «обмороження» допоможе гарячий шоколад! Так що і цей рівень буде пройти доволі просто.

Я не люблю зиму, однак думки про швидкий прихід весни дарують мені все таку ж теплу, як сонце, надію.»

Та й справді, хоч зима і холодна пора, а все ж гарно бути реалістом з оптимістичним сприйняттям дійсності і бачити хороше там, де воно справді є. Зима – це просто етап. Так, холодний і іноді темний. Але також сповнений атмосферою свята: хрустом снігу, переливами світла гірлянд, бенгальськими вогнями, вечорами з чашкою какао та улюбленим фільмом.

Просто треба зрозуміти, як вам комфортно і всіма силами прагнути до цього комфорту. Тоді і зима не буде проблемою. Кожна пора року чимось радує, й життя прекрасне – пам’ятайте про це.

А навіть якщо ви не любите зиму – нехай вас гріє думка про те, що після неї настане весна.

Марк Нортвест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *