Приймальна комісія +38 073 432 54 33 Секретар ректора +38 097 818 13 37

10 порад студентам для боротьби зі стресом

10 порад студентам для боротьби зі стресом

Студенти постійно витрачають свій час та сили на наполегливе навчання, набуття нових навичок і пошук власного шляху в житті. Часом ця праця супроводжується стресом, тривогою й хвилюванням, що стають частиною повсякденного буття студента. Постійний стрес може призвести до поганої успішності, проблем зі сном і загальних проблем із психічним здоров’ям. Саме тому важливо навчитися ефективно давати раду цим збудникам. Пропонуємо тобі 10 порад, які допоможуть залишатися здоровим й активним під час навчання.

Заощаджуй. Планування свого часу зменшує стрес від роботи. Розпиши свій день, відділи час на читання, відпочинок, сон та інші заняття. Рятуйся від рутини, виробляючи звички, які допоможуть почуватися краще. 

Фізичні вправи. Регулярна розрядка може зменшити напруження і покращити настрій. Подумай про приєднання до спортивної команди або індивідуальні заняття спортом. Спробуй йогу чи пілатес, оскільки їх легко внести у свій день.

Здорове харчування. Варто стежити за своїм раціоном. Дотримуйся збалансованого меню з достатньою кількістю білків, жирів та вуглеводів. Частіше споживай овочі й фрукти. Уникай великої кількості кави та енергетичних напоїв. Не забувай про вітаміни і хоча б два літри води щодня.

Змусь час працювати на тебе. Навчись керувати своїм днем та пріоритетами. Визнач найважливіші завдання й відповідно розподіли час. До того ж абсолютно нормально викреслити якісь додаткові справи чи навантаження, якщо вони не є актуальними і багато відволікають від основного «to do» списку.

Балансуй. Важливо знайти баланс між навчанням та розвагами. Пам’ятай про своє фізичне й психічне благополуччя. Достатньо відпочивай і розважайся. Дозволь своєму тілу отримати розрядку перед роботою. Додай розслаблюючі заходи до свого розпорядку дня. Наприклад, медитацію або дихальні вправи. Вони допомагають зменшити стрес і напругу.

Командна робота. Підтримка друзів, родини та однодумців полегшує життя. Говори про свої почуття та ділись своїм досвідом з іншими.

Дай собі час. Не забувай про себе. Знайди час для своїх інтересів та хобі, які допоможуть розслабитися і насолоджуватися життям. Ти обов’язково встигнеш зробити всі свої проєкти.

Поговори з професіоналом. Якщо тривога стала уже звичною й основною частиною твого життя, не соромся звернутися за допомогою до психолога. Терапія має багато варіацій, ти обов’язково знайдеш свій комфортний варіант.

Реальна мотивація. Знаходь внутрішню причину для досягнення своїх цілей. Став перед собою конкретні досяжні цілі, що стимулюватимуть тебе до дії. Ніколи не кажи, що робиш щось задля «успіху» чи «грошей». Визначай, що саме ти маєш на меті отримати після кожного виконаного тобою завдання. Конкретизуй свої дії. Відзначай свої досягнення і використовуй їх як джерело позитивної енергії для подальших зусиль.

Сміх — чудовий спосіб позбутися стресу. Шукай можливості посміхатися щодня, навіть у важкі часи.

Загалом, важливо пам’ятати, що управління стресом — це процес, який потребує часу та практики. За допомогою цих порад ти можеш покращити власне психічне здоров’я і свою здатність успішно протистояти викликам студентського життя й інтенсивному навчанню.

Карина Тімкова

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *