10 порад студенту як подолати стрес

Оскільки фінал навчального року не за горами, багато студентів відчувають тиск. Для студентів у районах, що постраждали від війни, стрес може бути ще більшим. Ось кілька порад від експертів, як навчатися в стресових умовах.

1. Складіть план і дотримуйтесь його. Не намагайтеся вивчити все і відразу. Розбийте те, що вам потрібно вивчити, на зрозумілі частини та заплануйте час для кожного завдання.

2. Робіть перерви. Важливо дати собі час розслабитися і очистити розум. Займіться фізичними вправами, прогуляйтеся або просто посидьте і відпочиньте кілька хвилин.

3. Організуйте свій простір. Тримайте своє місце навчання охайним і організованим. Це допоможе вам залишатися зосередженим і не відволікатися.

4. Встановіть обмеження. Не вчіться годинами поспіль. Дослідження показали, що регулярні перерви насправді ефективніші, ніж тривалі заняття.

5. Використовуйте таймер. Якщо ви заклопотані в роботі, встановіть таймер на певний час і працюйте, поки таймер не вимкнеться. Це допоможе вам залишатися зосередженим та уникнути перевтоми.

6. Бережіть себе. Їжте здорову їжу, висипайтеся та уникайте стресів, коли це можливо.

7. Зверніться по допомогу. Якщо ви відчуваєте себе засмученими, не соромтеся попросити допомоги у свого вчителя чи одногрупників.

8. Практикуйте техніки релаксації. Вправи на глибоке дихання можуть допомогти вам заспокоїтися та зосередитися.

9. Зверніться по професійну допомогу. Якщо стрес занадто сильний, щоб впоратися самостійно, поговоріть з консультантом або терапевтом. Вони підкажуть вам способи боротьби зі стресом і допоможуть покращити свої звички до навчання.

10. Майте підручники у друкованому вигляді. Не так давно фактично по всій Україні не було електрики, а засоби отримання інформації для студентів в основному електронні. Тому краще мати друковані книги, що стосуються предмету вашого навчання. Крім того, непогано читати і розважальні книжки, щоб розслабитися.

І памʼятайте, що сесія – це не кінець життя. Колись ви будете з посмішкою згадувати, як готувалися до іспитів.

Нікіта Кукса