Приймальна комісія +38 (073) 432 54 33 vstup@ugi.edu.ua
Cекретар ректора +38 (097) 818 13 37 office@ugi.edu.ua

Search
Сучасні проблеми потребують сучасних рішень: оновлення журналістської програми УГІ

Медіасвіт – це живий організм, який завжди змінюється, росте й розвивається. З цим безпосередньо пов’язане розширення знань у технологічних, психологічних, соціальних, економічних науках тощо.

Майбутній спеціаліст, який буде працювати в цій сфері, повинен розумітись на сучасних тенденціях мас-медіа. Український гуманітарний інститут модернізує програму журналістської спеціальності.

Чому в теперішньому часі? Тому що цей процес досі триває. Програма складена, але студенти у будь-який час можуть звернутись зі своїми пропозиціями, які будуть вислухані й обговорені.  До цього процесу долучаються й наукові працівники та адміністрація. Прийнятті нововведення повинні збігатись із думкою майбутніх роботодавців. Тобто Український гуманітарний інститут готує спеціалістів згідно з запитами ринку праці. Навички, які отримає журналіст, будуть зажадані «замовниками».

Оновлення освітньої програми полягає у введені предметної спеціалізації. Студенти зможуть поглибити знання конкретної теми. До традиційних навичок (збір, відділення фактів від суджень, обробка, перевірка фактажу, видача інформації тощо) додається поглиблене вивчення конкретної сфери, що є суспільно вагомою. Предметна спеціалізація – можливість застосовувати змішані методики викладання й навчання. Ніяких «сухих» лекцій, що нікому не потрібні. Методи впливають на якість знань.

На другому курсі обов’язковими будуть такі предмети: соціальна журналістика, релігія, культура, економіка. Третьокурсник зможе вибрати дисципліни, що зацікавили його найбільше. Вибіркові предмети можна розділити на такі сектори: соціальна проблематика, економіка, релігія, культура; також той, хто навчається, зможе вивчати спортивну й розслідувальну журналістику. Якщо він раптом передумає, то зможе змінити напрям свого дослідження.

Окрім щорічної практики журналісти матимуть практикум кожного непарного семестру. Це діяльність журналіста (будь-якого спеціаліста) в умовах, що наближені до виробничих. Застосування теорії на справі. Початківець може публікуватись на сайті УГІ або створюючи власний навчальний проєкт. «Головне, щоб ідучи на практику, студент враховував свої довгострокові цілі (на цьому й зосереджена предметна спеціальність)», – говорить доцент кафедри журналістики Надії Хлєбнікової.

Метою оновленої програми є створення можливостей та умов для розвитку компетентностей, що необхідні у сфері журналістики: щоб студент був більш конкурентоспроможний та впевнений на ринку праці.

Студент, який закінчить навчання, легко підлаштовуватиметься під вимоги аудиторії як частина редакційної команди, так і самостійно. Програма включає поєднання особистісного й духовного зростання студента на основі християнських цінностей, теоретичних і прикладних знань, практичного досвіду.

«Вироблення знань власними зусиллями відбулось на онлайн-воркшопі “Предметна спеціалізація в освітній програмі студентів-журналістів”, що проведений у вівторок, 26 січня. Учасники воркшопу не слухачі. Вони продукують рішення, обговорюючи конкретний предмет. При традиційній зустрічі члени команди поділяються на групи для розв’язання проблеми й презентують її перед іншими. Ми намагалися зробити це дистанційно. Повний синтез роботи викладача й студента в режимі онлайн не вдався. Надіємось, що розмова все ж буде результативною й ефективною», – розповіла модераторка воркшопу Надія Хлєбнікова.

Аріна Швець

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *