Бразильський професор розповів про особливості навчання в його країні

В Українському Гуманітарному інституті відбулася зустріч з бразильським професором Рубеном Холдорфом, яка припала на 17 жовтня 2017 року. В рамках першої пари була проведена лекція за участю засновника журналістського факультету в UNASP Рубеном Холдорфом.

Перед лекцією в малому залі були зібрані студенти, які з нетерпінням очікували бразильського гостя. Незабаром з’явився і сам Рубен, який приїхав разом із перекладачем, португальцем Марселло. На початку пари доцент кафедри журналістики Надія Хлібникова представила гостей студентам і розказала про майбутню лекцію. Після цього Рубен Холдорф почав свою промову із розповіді про бразильський університет UNASP.

“Наш інститут знаходиться за тридцять кілометрів від центру Бразиліі (столиці Бразилії), він має три корпуси, в свою чергу ми маємо дев’ятнадцять факультетів та дванадцять тисяч студентів”, – сказав професор. Він наголосив, що працівники навчального закладу намагаються виховати  із студентів справжніх спеціалістів.

Незабаром студенти мали змогу задавати запитання, на які професор з радістю відповідав. Слухачі запитували про християнські заходи в університеті, про особливості навчання та особистий досвід гостя.

На питання “Як стати дійсно справжнім журналістом?” Рубен відповів так: “Найважливішим інструментом в журналістиці є знання мов, а для того щоб їх знати, потрібно багато читати та вчити, і тому в Бразилії студенти купляють дуже багато книжок”, -сказав професор. “Я сам знаю декілька мов, та признатися чесно, не досконало, перед приїздом в Україну я інтенсивно вчив українську та так і не вивчив”, – із посмішкою додав професор.

Наостанок він розповів про своє життя: про роботу на телеканалі, в редакції журнала, а також про свій досвід роботи головним редактором.

Професор із Брализії побував в Українському гуманітарному інституті вперше за історію навчального закладу, тому студенти уважно слухали та запам’ятовували все сказане спікером. Після цікавої та насиченої лекції слухачі залишилися з гарними враженнями та позитивними емоціями.

Альона Терещук