Приймальна комісія +38 (073) 432 54 33 vstup@ugi.edu.ua
Cекретар ректора +38 (097) 818 13 37 office@ugi.edu.ua

Search
Campus Life: волейбол

В Українському гуманітарному інституті діє багато різноманітних гуртків, одним із найпопулярніших наразі є спортивна секція волейболу. В середньому її відвідують 25-30 студентів щодня. Є також інститутські збірні – жіноча і чоловіча, у тому числі змішана.

Щороку восени та весною проходять змагання, де спортсмени можуть показати свої навички. Студенти беруть участь у різних змаганнях і часто займають призові місця. Так, у листопаді 2018 року відбувся благодійний турнір з волейболу, на якому зібрали 10 000 грн на лікування 8-річного хлопчика.

Для того щоб потрапити в гурток, потрібно пройти відбір. Після чого можна сміливо приходити на самі заняття, які відбуваються у понеділок та середу. Триває заняття дві години під керівництвом тренерів Елли Лютик та Валерія Авраменка.

До кожного заняття тренери ретельно готуються, продумуючи все до дрібниць. Пояснюють, що кожне заняття має бути не схоже на попереднє, адже студентам стане важко і нецікаво сприймати матеріал.

“Я поділяю заняття на такі частини:

  1. Розмітка поля, нумерація та обов’язки ліберо, нападника, зв’язки, та всіх інших позицій.
  2. Подача та правильний розбіг.
  3. Нападаючий удар.
  4. Передача м‘яча двома руками (верхній та нижній прийом).
  5. Правильність положення рук та пальців при прийомі та ударі.

Чергую перелічені вище заняття. На кожному тренуванні ми розбираємо певну групу вправ та рухів, які потрібні при грі у волейбол”, – пояснює Елла Лютик. Детальніше про заняття і тренерку читайте у інтерв’ю.

Інститутські змагання часто організовує студентська рада, а саме міністр спорту. Зараз цю посаду обіймає Петро Ніколенко. Він розповів, що в листопаді пройшов щорічний волейбольний турнір, в якому взяли участь 6 команд. Також Петро наголосив на важливості роботи гуртка. За його словами, основним змістом секції є:

  • всебічний гармонійний розвиток;
  • формування спеціальних знань, умінь та навичок, потрібних для успішної діяльності у волейболі;
  • засвоєння техніки й тактики обраного виду спорту;
  • забезпечення потрібного рівня розвитку рухових якостей, можливостей функціональних систем організму;
  • виховання належних моральних і вольових якостей;
  • забезпечення потрібного рівня спеціальної підготовленості;
  • отримання теоретичних знань і практичного досвіду, потрібних для успішної тренувальної та змагальної діяльності.

Випробувати свої сили у волейболі можна в ролі різних граців. “Якщо ти високо стрибаєш і в тебе міцна рука – спробуй себе в нападі (діагональним нападником чи дограваючим). Так ти зможеш заробити для команди найбільшу кількість балів. Якщо в тебе добре виходить давати пас – іди під сітку, пасуй двометровий, нехай вони (гравці, що в другій та четвертій позиціях) добивають суперників. Всі будуть вам вдячні. Якщо ти низький, спритний та не боїшся падати – будь ліберо. Бігай по всьому полю і страхуй команду. Ти будеш золотою жилою , яка в будь-який момент підійме м’яч ледь не із землі або побіжить за 6 метрів від поля, щоб відбити м’яч. Тут нема кращого чи гіршого. Все індивідуально”, – говорить тренерка Елла.

Про інші секції і гуртки УГІ читайте тут.

Олег Проданюк

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *