Чи планують студенти-богослови працювати за спеціальністю?

Студенти теологічного факультету Українського гуманітарного інституту пройшли щорічне опитування від Асоціації богословських шкіл США і Канади, які систематично проводить комісія з акредитації духовних семінарій у світі.

Ціль цього опитування була спрямована на встановлення цілі, цінностей та мотивації студентів, які обрали шлях отримання духовної професії. Низка питань також стосувалися рівнем задоволеності діючим науково-педагогічним складом, які викладають в УГІ на богословському факультеті.

Окремий блок питань був спрямований на уточнення, чи планують здобувачі богословського факультету працювати на посаді пастора, або в інших церковних інституціях, чи взагалі поза межами церкви. Чи достатньо широкий спектр предметів отримують здобувачі за обраною освітньою програмою, щоб сформувати необхідні компетентності.

За попередніми результатами обробки анкетних даних комісія виявила цікаве явище, що студенти богословських семінарій на заході Європи та на американському континенті більше схильні отримувати теологічну для себе, і лише одиниці планують далі працювати на посадах пастора. Однак в колишніх країнах радянського союзу більшість анкетованих здобувачів теологів відповіли, що обрали професію служителя, і в майбутньому бачать себе у цій галузі.