Приймальна комісія +38 (073) 432 54 33 vstup@ugi.edu.ua
Cекретар ректора +38 (097) 818 13 37 office@ugi.edu.ua

Search
“Цьогоріч охочих вступити до УГІ було більше, ніж ліцензованих місць” – Андрій Шевчук
Новини

Які були плани щодо діяльності Українського гуманітарного інституту та що вдалося досягти?

Наші плани були повʼязані перш за все з тим, щоб відновити навчальний процес на території кампусу після окупації Бучі. Адже попереднього року навчання було дистанційним. Тому першочерговим завданням було поновлення очного навчання. Нам це вдалося – студенти повернулися. Активно запрацювали всі наші підрозділи: соціально-виховний, академічний. Ми відновили інфраструктуру кампусу. Також повернулися наші викладачі. До того ж у нас залишалися студенти, які продовжували своє навчання дистанційно і також потребували якісної освіти. Тому ми доклали максимум зусиль, щоб бути готовими до цього технічно: зробили значний фінансовий внесок, щоб мати можливість надавати якісну освіту онлайн. 

Що із досягнутого вас порадувало найбільше?

Те, що попри війну ми маємо повноцінне студентське життя. Дуже добре проявила себе Студентська рада (хочу зробити їм комплімент). У нас були хвилювання щодо того, як ми зможемо відновити наші традиційні студентські активності після тривалої паузи. Але більшість із них вдалося провести на якісному рівні: наш Кавунник (спортивні змагання, які проводять восени – прим. редактора), Дебют першокурсника, Новорічний вечір… Дійсно відчувається, що студенти сумували за цим. Зараз ми перебуваємо в процесі переосмислення, переоцінення всього, що ми маємо. Тому ця складова викликає у мене радість. 

Також радію від того, що розпочалися роботи, які планували ще до війни: ремонт у чоловічих гуртожитках, який покращить умови проживання для студентів, створення окремих помешкань для працівниць.

Велика перевага, що розпочалося будівництво школи на території кампусу. Перший етап – це підвальне приміщення, що буде слугувати бомбосховищем. Адже оскільки війна триває, то є нагальна потреба мати якісне приміщення, що відповідає всім необхідним вимогам. Наразі цей етап будівництва вже близький до завершення. 

Щодо колективу, то ми маємо посвячених працівників у всіх підрозділах. Працюємо, досягаємо успіху. УГІ відзначають у різноманітних рейтингах. Відчуваю, що ми ростемо.

Які труднощі та виклики були у 2023 році? 

Постійне хвилювання за безпеку наших студентів і працівників, а також розділеність, яка впливає на всі аспекти нашого життя і нашої освітньої діяльності. Адже частина студентів у кампусі, а частина – поза. Досить непросто для викладачів так працювати, адже ми хочемо активно залучати і тих, і інших. А з іншого боку, для наших студентів, що проживають закордоном, навчатися онлайн – це перевага. І ми маємо можливість надавати їм такі освітні послуги. 

Звичайно, завжди є складнощі з фінансування. Але ми дякуємо Богу, що маємо фінансову підтримку для наших студентів. Це велике благословення. Завдяки спонсорській допомозі від наших засновників – Церкви адвентистів сьомого дня – ми зробили цей рік навчання і проживання безкоштовним. Наступного року буде знижка 75%.

Що плануєте здійснити у 2024 році? 

По-перше, завершити будівництво бомбосховища, обладнати та облаштувати його. По-друге, покращити умови проживання для працівників у гуртожитках. По-третє, підвищити академіний рівень. Цьогоріч запланована акредитація Міністерством освіти України трьох освітніх програм, а також міжнародна акредитація нашого закладу освіти навесні. Раз на пʼять років представники міжнародної акредитаційної комісії “American Accreditation Association” відвідують Український гуманітарний інститут та проводять перевірку. Віримо, що цьогоріч також вдасться її пройти успішно.

Хто вас найбільше підтримував протягом року?

Надія ніколи не залишала моє серце. Адже навіть під час війни зʼявляється багато нових можливостей. До прикладу, цього року УГІ навіть вичерпав свій ліцензійний мінімум, тому ми не змогли зарахувати всіх охочих до закладу. Здається, така ситуація була вперше за всі роки існування нашого інституту. Також надихає, коли є люди, готові натхненно та професіонально працювати. За попередній рік ми пережили багато молитовних досвідів, відчуваємо особливу турботу про нас. Усе це надихає на майбутні звершення. 

Хочу побажати у 2024 році мирного неба над нашими головами і закінчення війни. А також спокою в серці навіть у цей буремний час. Наше життя має завжди приносити плід. І за будь-яких обставин ми можемо бути корисними. Місія закладу – надання доступної та якісної освіти на основі християнських цінностей – має завжди залишатися нашим орієнтиром. 

Студентам УГІ бажаю навчатися, відповідально ставлячись до цього процесу, памʼятати, що студентські роки є кращими роками життя. Тож нехай у ньому все буде збалансовано: знаходьте час як для навчання, так і для розвитку міжособистісних стосунків.

Професорсько-викладацькому складу бажаю професійного зростання. Не можна стояти на місці. Час диктує свої умови. Тим, хто навчається в аспірантурі та докторантурі, зичу успішно захистити дисертаційні дослідження. 

Працівникам інших підрозділів бажаю постійного розуміння того, що ваша праця не даремна – вона приносить користь для інших людей!

Питання – Інна Сокольська, редакторка сайту Українського гуманітарного інституту

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *