Приймальна комісія +38 073 432 54 33 Секретар ректора +38 097 818 13 37

Діяльність визначного лікаря-гідропата Вітольда Камінського Буча відкриває для себе по-новому

20 березня 2018 р. у залі засідань Бучанської міської ради відбулася презентація результатів дослідницького проекту «Вітольд Камінський – відомий гідропат Приірпіння: історіографічна проблема», що продовжилася прес-конференцією.

Дослідження було проведено в рамках конкурсу історичних дослідницьких проектів для молоді, оголошених Представництвом Асоціації Німецьких Народних Університетів в Україні (DVV International Ukraine) у партнерстві із Всеукраїнською асоціацією викладачів історії “Нова Доба”. Безпосередніми учасниками дослідження стали студенти Українського гуманітарного інституту Ткачук Діана, Журба Ольга, Олійник Іванна, Гонтар Катерина та підлітки-представники Спілки поляків міста Буча Квітковський Даниїл і Виноградова Катерина під керівництвом к.пед.н. Лариси Георгінової.

Захід було розпочато виступом Катерини Виноградової з авторською піснею «Буча».

Присутні познайомилися з наробками щодо нових граней життя та діяльності нашого земляка, загальновідомого лікаря, який лікував за власною системою простою водою, автора всесвітньо відомої наукової праці – книги «Друг здравія» (1906 р.), але незаслужено забутого навіть нами, мешканцями Бучі – міста, в якому жив і лікував надзвичайно талановитий лікар.

У прес-конференції взяли участь Сергій Бучинський, головний фізіотерапевт департаменту охорони здоров’я м. Києва, віце-президент Академії реабілітації та здоров’я людини, Людмила Борисенко, д.с/г. н, зав. кафедри дієтології Європейського інституту досліджень та освіти, Анатолій Зборовський, директор історико-краєзнавчого музею, члени Спілки поляків міста Буча та ін.

Неочікуваним сюрпризом і подарунком для присутніх стала рідкісна та цінна книга з гідропатії «Друг здравія» В. Камінського (у скороченому варіанті), що була видана за ініціативою Товариства охорони пам’яток історії та культури Київської області завдячуючи значному внеску у цю справу краєзнавців М.В. Тюменцева та Н.І. Хвилі.

Засідання відзначилось дружньою атмосферою, взаєморозумінням, обміном ідеями та пропозиціями.

Для учасників засідання була також подарунком безкоштовна експрес-діагностика на адаптивність організму, проведена наприкінці зустрічі Л.М. Борисенко.

Результатом події стала узгодженість щодо подальшого розвитку проекту, проведення у квітні 2018 р. круглого столу з питання використання надбань В. Камінського в сучасних умовах.

Ольга Журба

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *