Приймальна комісія +38 066 150 2944 +38 073 432 54 33 vstup@ugi.edu.ua

«Для освітян навчання є способом виконання місії, дорученої нам Богом» – Олег Василенко

«Для освітян навчання є способом виконання місії, дорученої нам Богом» – Олег Василенко

Церква адвентистів сьомого дня охоплює весь світ. Вона працює задля наближення людей до Бога та розповсюдження вістки про Другий прихід. Важливим компонентом для виконання цих місій є освіта. І саме про важливі аспекти освіти й свою нову посаду проректора з розвитку та міжнародних зв’язків нам розповість теолог Олег Василенко, який є невід’ємною частиною команди Українського гуманітарного інституту, що у місті Буча.

Які обов’язки проректора з розвитку та міжнародних зв’язків та яке служіння він несе для всесвітньої адвентистської церкви та християнських вишів?

Двадцять чотири обов’язки, що прописані в посадовій інструкції, пов’язані безпосередньо з питаннями розвитку та міжнародних зв’язків. Частина пов’язана зі встановленням зв’язків для співробітництва з організаціями і підприємствами інших країн (що є частиною розвитку), інша ж частина — із внутрішнім розвитком та зв’язками з організаціями всередині країни.

Перевагою нашого закладу є подвійна акредитація — як державна, так і міжнародна, яка в свою чергу набагато спрощує визнання академічних здобутків серед партнерських вишів інших країн. Однак як в реальному житті відрізняється ставлення і можливості співпраці людей незнайомих, просто знайомих один з одним і друзів, так і в світі організацій налагодження прямих зв’язків відкриває нові горизонти співробітництва.

Який приклад цього співробітництва? З лютого 2022 року, коли багато студентів шукали безпеки, наші партнерські виші прихистили у себе та надали можливість навчатись студентам та викладачам. У такий спосіб деякі студенти змогли продовжити навчання в європейських університетах. Дякуємо нашим партнерам за підтримку! Ще раніше були підписані контракти для співробітництва, частиною яких був міжнародний обмін студентами.

Як адвентистська віра допомагає нести християнську освіту в маси? Як міжнародні зв’язки і наша всесвітня організація допомагає об’єднувати всіх працівників християнських закладів вищої освіти?

Інститут заснувала Церква адвентистів сьомого дня, тому що керівництво церкви розуміє важливість освіти, а також те, що наша віра проявляється у всьому нашому житті, зокрема і в роботі, і в навчанні. Багато біблійних принципів говорять про важливість освіти в житті, а також щоб ми робили все якнайкраще, як для Господа. Отже, ми навчаємось, щоб краще служити Богу, працювати, і під час цього процесу ми зростаємо — і студенти, і працівники.

Для освітян навчання є способом виконання комплексної місії, дорученої нам Богом. Ті, хто усвідомлює цей поклик, викладають по-іншому, з ними простіше вирішувати міжособистісні конфлікти. Це одна з причин, чому викладачі об’єднані в нашому інституті.

Як ваша теологічна освіта допоможе здійснювати цю роботу? Які релігійні засоби ви використовуватимете задля розвитку нашого інституту?

Богослов’я — це наука, яка дозволяє краще зрозуміти Бога і його волю в повсякденному житті. Доктрини допомагають краще зрозуміти своє місце в світі, а також навчають правильним мотивам. Звісно, відносини з іншими людьми, можливо, краще, ніж інші сфери, показують важливість принципу навчання впродовж життя.

Напрям підготовки «Практичне богослов’я» можна розглядати як розширену версію курсу «Духовне становлення фахівця», а також як початковий етап навчання управлінню некомерційних організацій.

Релігія — це, ймовірніше, формалізований прояв віри. Із засобів, які слід використовувати, думаю, що краще налагоджувати особисті зв’язки зі співробітниками для того, щоб бути максимально зрозумілим, і люди не надумували щось, не шукали негативного підтексту в певних рішеннях чи повідомленнях.

Чому кожному адвентистському інституту в світі потрібно мати свого проректора з розвитку та міжнародних зв’язків, як його наявність допоможе розповсюдженню адвентистської освіти та віросповідання?

Що таке розвиток, і що потрібно робити для досягнення розвитку? Існує багато визначень, і кожне описує розвиток зі свого погляду. Для того, щоб досягти всіх визначень, потрібно було б створити окрему організацію, яка працювала б на розвиток поточної. Але водночас, чи не є розвиток однією з цілей організації загалом і кожного з відділів зокрема? Насправді, як в будь-якій організації, так і в нашому інституті кожен відділ працює на місію компанії, зокрема і на розвиток.

У такому випадку виникає питання, чи потрібна організації ще одна керівна посада, яка пов’язана з розвитком? Відповідь на це питання залежить від масштабу і кількості питань, які потребують вирішення, а також від внутрішніх та зовнішніх факторів. Окрема людина більш ефективно буде вирішувати питання, які інакше були б розподілені всередині керівної ланки або взагалі б не вирішувались.

У нашому інституті проректор з розвитку на першому етапі роботи буде більше займатися питаннями діджиталізації, координації розвитку відділів для досягнення більш ефективної взаємодії і комунікації. Кожна організація може мати власні нагальні потреби, які ефективніше довірити окремій людині.

І наостанок, що ви, як християнин та адвентист сьомого дня, а також як важлива частина нашого інституту, порадили б робити щоранку та впродовж дня, щоб мати успішне християнське життя? Як ви ділитесь вірою в своєму житті та через ваше служіння?

Не читайте Біблію щоранку — це майже не принесе користі. Натомість досліджуйте її з молитвою. Попросіть в молитві, щоб Дух Святий відкрив вам Святе Письмо, яке будете читати. Під час дослідження спробуйте поставити себе на місце головних героїв або на місце слухача і знайдіть відповідь на питання: що цей уривок говорить мені про характер Бога? Як мені слід себе вести? Як мені не слід робити? Що Бог очікує, що я буду практикувати сьогодні?

Знайдіть собі партнера, з яким ви кожен день будете обмінюватися думками, що Бог відкрив вам під час читання Біблії. Поставте собі ціль, що не може бути розділу, після якого вам нічого буде сказати; досліджуйте, поки не знайдете. Конспектуйте важливі думки та питання. Це буде додатково мотивувати вас і допоможе зростати. Це мої поради з власного досвіду.

Питання: Яків Шевчук

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *