
В Українському гуманітарному інституті відбулася зустріч студентів-психологів та богословів із генеральним директором клініки “Ангелія”, лікарем-психіатром Юрієм Бондаренком. Ця подія, організована в рамках психологічного клубу, стала платформою для обговорення нагальних питань, пов’язаних з ментальним здоров’ям в умовах війни, та визначення ролі майбутніх фахівців у подоланні психологічних наслідків збройного конфлікту.
Під час зустрічі Юрій Бондаренко поділився своїм досвідом роботи з людьми, які пережили травматичні події, пов’язані з війною. Він наголосив на важливості своєчасної діагностики та надання психологічної допомоги, адже війна залишає глибокі шрами на психіці людини.
Студенти активно долучилися до дискусії, ставлячи питання щодо:
– специфіки психологічної травми, спричиненої війною;
– методів подолання тривожності, панічних атак та інших психологічних розладів;
– шляхів подолання залежностей.

Особливу увагу звернели на тему розвитку організованості в умовах постійного стресу. Юрій Бондаренко поділився практичними порадами щодо тайм-менеджменту, планування та встановлення пріоритетів, які допоможуть майбутнім фахівцям не лише ефективно виконувати свої обов’язки, але й зберігати власне ментальне здоров’я.
Аліса Алієва, студентка-психологиня 2 курсу так прокоментувала зустріч: “Я була дуже задоволена і щаслива бути на цій зустрічі. Дуже давно хотіла побачити і послухати Юрія Бондаренка в живу. І ОСЬ ЦЕ СТАЛОСЬ! І я ні на хвилину не розчарувалась, все що вчора було сказано дуже було корисним почути і для особистого розвитку, і для професійного. Важливі були теми про те як боротись з залежністю, як допомогти людям. Я дізналась нові терміни, такі як “поранений цілитель”, “циклотимія”. Дуже подобається слухати Юрія Бондаренка, оскільки він вміє правильно подати інформацію, якою володіє, він вміє зробити так, щоб його уважно слухали, створює потрібну атмосферу спокою та вдумливості. Тому після цієї зустрічі я дуже задоволена, з нетерпінням читатиму ще однієї нагоди послухати Юрія Бондаренка!”
Ганна Рибачук, студентка-психологиня 3 курсу поділилася своїми враженнями: “Зустріч з паном Юрієм мені дуже сподобалась. Для себе я набула багато корисної та практичної інформації: як працює мозок, чому з’являються нав’язливі думки та як з ними боротися, як спілкуватися з військовими та як не потрапити до психіатра. З нетерпінням чекаю наступної можливості послухати лекції пана Юрія
Олександра Пєшкова, студентка-теологиня 1 курсу: “Я дуже вдячна за зустріч, оскільки моменти, коли можна навчатися у фахівців високого класу, є неймовірно цінними (я завжди цінувала такі можливості, однак зараз, після чотирьох років навчання в університеті, де викладачі фактично не є фахівцями та володіють знаннями на рівні студента першого курсу, я особливо відчуваю цінність такого досвіду). Зараз спостерігається неймовірно швидка деградація людства — кожне нове покоління, вибачте за грубість, тупіше, ніж попереднє, тому кожен майстер своєї справи — на вагу золота, і цінність його досвіду буде лише зростати. Другий момент — це натхнення. Мій афект зазвичай пласкіший, ніж у нормальних людей, більшу частину часу, але ця зустріч подарувала мені маленьку часточку натхнення — а таке в мене буває вкрай рідко. Третій момент — знання та рекомендації. Деякі поради, навіть подані в гумористичному ключі, були досить цікавими для мене”.

Денис Горняк, студент-богослов 4 курсу вважає: “Зустріч із паном Бондаренком була цікавою. У першу чергу я люблю слухати Юрія, бо ціную його відношення до своєї роботи. Він називає речі своїми іменами на відміну від інших психологів/психотерапевтів. Якщо потрібно сказати, що це вина людини, він скаже це. Сама зустріч була насичена. Частково я отримав певні відповіді на свої питання, і я впевнений що кожен тай щось таки взяв для себе. Вдячний організаторам за зустріч!”
Олександр Полушкін, студент-богослов 2 курсу: “Дуже гарну тему узяв Юрій Бондаренко, мені сподобалась концепція “поранений цілитель”, дуже актуально в час війни. А також мені було приємно, що він дав дуже ємку відповідь на моє питання”.
Ця зустріч стала важливою подією для студентів УГІ, надавши їм можливість отримати знання та практичні поради від провідного експерта.
Альона Білик
Фото – Альона Білик, Анастасія Скидан