Кафедра дизайну взяла участь у міжнародній науковій конференції

Кафедра дизайну в особі доцента кафедри, кандидата архітектури Октябрини Чемакіної взяла участь у ІV Міжнародній науково-практичній конференції з програмою міжнародного стажування
«Єдиний освітній простір в умовах цифрової трансформації» (17-25 вересня 2021 року Хорватія – Словенія), організаторами якої стали PAR UNIVERSITY (CROATIA), JURAJ DOBRILA UNIVERSITY OF PULA (CROATIA), UNIVERSITY OF PRIMORSKA, FACULTY OF EDUCATION (SLOVENIJA), СУМСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ, НАЦІОНАЛЬНИЙ АВІАЦІЙНИЙ УНІВЕРСИТЕТ (УКРАЇНА), E-SCIENCE SPACE (ПОЛЬЩА), ЦЕНТР СТРАТЕГІЧНИХ ІННОВАЦІЙ ТА ПРОГРЕСИВНОГО РОЗВИТКУ (УКРАЇНА) за участі та сприяння: МУНІЦИПАЛІТЕТУ МІСТА ВІШНЯН (CROATIA), ГЛОБАЛЬНОГО МІЖНАРОДНОГО ПРОЕКТУ «АКТИВА ПРОФЕКТУМ».

Сьогоднішній світ є одним із «VUCA» (volatility, uncertainty, complexityandambiguity) – (мінливість, невизначеність, складність та неоднозначність). Тому, інтуїтивно відчуває все людство, що і освіта повинна радикально змінитися. Головною тенденцією в сучасній освіті є дедалі ширше впровадження освітньої моделі «освіта протягом життя» (lifelonglearning), яка дозволяє людині адаптувати і розвивати свої компетенції і професійні навички у відповідності до швидких змін в економіці, технологіях та ринків праці.

Тому мета конференції визначена як активізація співпраці між освітянською спільнотою України та держав-членів Європейського Союзу щодо вивчення кращих європейських практик розвитку сучасної освіти і науки визначення шляхів та напрямів формування ефективної системи освіти і науки в Україні з урахуванням європейського досвіду та національних пріоритетів, поєднання досвіду та знань у різноманітних сферах життєдіяльності суспільства,  спрямованих на взаємодію між учасниками та підвищення глобальної конкурентоспроможності закладів вищої освіти, організацій, установ та приватних осіб.

Конференція задумана і проведена як форум для освітян та експертів, на якому відбувся обмін знаннями та навичками, формування стимулів для подальшого розвитку своєї індустрії знань на світовому ринку, для розвитку та розширення професійних мереж.

Відповідно, основними напрямами обговорення і дискусій на конференції, особливо важливими у архітектурно-дизайнерській освіті, були такі:

• Підвищення рівня інтернаціоналізації та покращення якості міжнародного науково-дослідницького співробітництва;
  • Міжнародне стажування в контексті глобальних освітніх трендів розвитку науки, залучення до кращих світових освітніх практик;
  • Підвищення якості освіти у відповідності з міжнародними освітніми стандартами;
  • Підвищення конкурентоспроможності студентів, викладачів та вчених на внутрішньому та міжнародному ринку праці;
  • Інтеграція міжнародного / міжкультурного аспекту у викладання, дослідження і сервісні функції освіти;
  • Побудова внутрішніх та зовнішніх відносин, що ведуть до майбутнього успіху.

Доцент кафедри дизайну УГІ Октябрина Чемакіна презентувала на конференції результати наукової роботи за темою «Реабілітація порушеного середовища», зупинившись окремо на проблемах інклюзивності міських просторів. Були представлені також особливості впровадження в освітній процес спеціальності «Дизайн» результатів досліджень, зокрема, з обговоренням подальшої співпраці в цьому напрямі з науковцями Університету Рієкки з метою підвищення якості освіти у відповідності з міжнародними освітніми стандартами в архітектурно-будівельній та дизайнерській діяльності.

Також на конференції обговорені наступні питання:

• Чи стикаються керівництво закладів освіти та викладачі в умовах пандемії з проблемами дистанційного навчання?
  • Переосмислення онлайн викладання та навчання;
  • Використання рівноправного зв’язку та технологій для навчання;
  • Чи змінилася роль закладу освіти під час COVID-19?
  • Чи справді ці перешкоди виявилися можливостями для подальшого прогресу?
  • Що приносить час після пандемії і чи готові ми?

Важливим результатом участі в конференції на базі ряду ЗВО Хорватії стало укладання угод про співпрацю в науковій, науково-практичній та освітянській діяльності за ініціативою доцента Октябрини Чемакіної з такими університетами і організаціями:

• Приморський університет (Словенія);
  • Університет ім.Юрія Добрила, факультет економіки і туризму ім. доктора Мійо Мірковича (Хорватія);
  • Університет м.Рієкка, факультет туризму и готельного менеджменту (Хорватія);
  • Par university college (Хорватія);
  • Municipality of Moscenicke drage (Хорватія);
  • Муніципалітет міста Вішнян (Хорватія).

Проведені зустрічі можуть сприяти як освітній практиці, так і активній співпраці між освітніми інституціями та допомозі їм у вирішенні задач з підвищення якості навчання, наукових досліджень та академічного управління; професійній інтеграції та можливості працевлаштування випускників.