Приймальна комісія +38 (073) 432 54 33 vstup@ugi.edu.ua
Cекретар ректора +38 (097) 818 13 37 office@ugi.edu.ua

Пошук
Campus Life: студентський хор

Вже майже 20 років на території Українського гуманітарного інституту діє студентський хор, який є невід’ємною частиною різних заходів та богослужінь. Репертуар колективу різноманітний: госпел, гімн, джаз, автентична музика.

Першою керівницею хору була Олена Корчук, яка і сьогодні працює в УГІ, але займає вже іншу посаду. Сьогодні диригує Дарина Шевчук. Під її керівництвом близько 60 співаків: як студентів, так і працівників. Як розповіла Дарина, в хорі є своя адміністрація: староста, бібліотекар, скарбник, костюмер та івент менеджер.

Найчастіше спів хору можна почути на суботніх богослужіннях, а також під час наукових конференцій, благодійних концертах та інших заходах інституту. У 2019 році, коли УГІ святкував своє 20-річчя, студентський хор також прикрашав подію своїм співом.

Керувати таким великим колективом непросто. Але Дарині Шевчук подобається. Каже, що вона це любить, і тому їй легко. Хоча зізнається, що є і складнощі: «Потрібно вміти організувати співаків, навчити кожного вибудовувати звук так, щоб він силою свого звучання ансамблював з партією та з хором в цілому. Хористам потрібно вміти володіти динамікою голосу, інтонацією, швидко переключатись в різні стилі; розуміти руку диригента та хорове письмо в цілому. Бути дисциплінованим та з мотивованим до цього служіння».

Репетиції відбуваються щотижня. Як розповів один із концертмейстерів студентського хору В’ячеслав Ільченко, зазвичай хор вчить 3-5 творів. Якась частина готується на найближчий час, інші – на більш пізній період.

Студентський хор активно бере участь в заходах поза територією УГІ та в різних фестивалях. Так, влітку 2020 року хор взяв участь у Другому дистанційному багатожанровому фестивалі-конкурсі “Самоцвіти – Країна безмежних можливостей” і виборов 1 місце.

Ян Шпак

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *