Приймальна комісія +38 073 432 54 33 Секретар ректора +38 097 818 13 37

Корупція формує в студентів негативний світогляд

7 лютого в Український гуманітарний інститут приїхала прокурор Ірпінського відділу Києво-Святошинської місцевої прокуратури Олена Запорожець. Вона розповіла студентам про важливість антикорупційного середовища та поділилася власною думкою щодо становища України щодо цього питання.

На скільки імовірно, що Україна зможе побороти корупцію в найближчі п’ять років?

В залежності від того, як будуть конкретно співпрацювати антикорупційне бюро, НАБО і прокуратура. Якщо вони не дійдуть до визначеного консенсусу, то відповідно, що не скоро по боряться. Тому, якщо будуть спеціалісти, які конкретно візьмуть все в свої руки та будуть належним чином ставитися до своєї роботи, можна буде впоратись за п’ять років. Потрібно вольове рішення.

Що для цього потрібно зробити?

Законодавство до цього готове. Треба тільки призначити фахових осіб для управління цими органами, які вже створені.

Дуже часто говорять про те, що саме корупція стоїть на заваді вступу України в Євросоюз. На вашу думку це так?

Так. Європейська спільнота стоїть на позиції того, що поки в Україні не буде подолано корупцію вони до себе нас не приймуть.

УГІ – це заклад, який позбавлений корупції. Як ви думаєте, чи дуже корисно в нашій державі мати такі навчальні заклади?

Так. Корисно.

В чому ви вбачаєте тут найбільшої переваги?

Самі студенти виховуються в просторі того, що корупція – це негативне явище. Якщо особи будуть виховані в такому просторі, то в подальшому вони не будуть давати хабарі. А якщо особа не буде давати хабарі, то корупція сама по собі зникне.

Чим шкідлива корупція для студентів?

Це формує в них невірний світогляд. Якщо у особи в студентстві буде сформований невірний світогляд, то в подальшому з таким світоглядом буде й жити. Якщо вона піде далі в життя за поняттям того, що корупція це є добре, то в подальшому це буде негативно впливати на процвітання нашого суспільства. Це є основною пухлиною, яка вражає наше суспільство. Конкретно, це як рак, який розповсюджується. Він виникає з основи та іде по всім головним місцям, таким як: освіта, мед охорона здоров’я, правоохоронні органи. Якщо ці державні органи «поглинуться», не буде кому боротися. В подальшому такого слова, як суспільство не існуватиме. Існуватиме лише зневага та невіра людей до наших державних представників.

Євгеній Семеняк

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *