Любов – заплутана історія, або Вечір запитань та відповідей

В Українському гуманітарному інституті 16 лютого відбувся вечір запитань та відповідей. Захід був присвячений темі стосунків: «Любов – заплутана історія». Особливими гостями, експертами були Євген Альохін та Максим Буга. Усі охочі могли залишити свої питання анонімно у гугл формі та отримати на них відповідь. Також у ролі ведучої виступала Агнеса Щерба.

Вечір відбувався в актовій залі, де на стільчиках учасників чекав невеличкий сюрприз: карточки та жуйки «Love is…». Розпочався вечір з невеличкої гри. Ведуча викликала двох дівчат та двох хлопців, завданням яких було із зав’язаними очима намалювати свого ідеального хлопця або дівчину.

Згодом на сцену запросили Євгена та Максима. Познайомившись ближче з гостями, усім присутнім показали короткий ролик про любов. Після цього ведуча перейшла до основної частини заходу, запитань та відповідей. Агнеса зачитувала анонімні запитання, а експерти відповідали на них по черзі, доповнюючи один одного.

Ключові фрази експертів вечора:

• Відсутність у дитини одного з батьків стовідсотково матиме вплив на неї у майбутньому. Мати ніколи не зможе замінити батька, так само й батько ніколи не зможе замінити матір.

• Для дівчини найголовніші два питання, на які повинен відповісти її батько – це те, що вона красива і за неї варто боротися.

• У Бога є багато варіантів «тієї самої» людини для нас, але Він завжди може корегувати наші життя, наші долі, все у Його руках. Тому важливо почути Бога та Його відповідь на молитву.

• Ніколи не виходьте заміж за християнина. Але виходьте заміж за благочестивого християнина.

• Потрібно проявляти мудрість, знати собі ціну й бути чесними перед самим собою. Не грайте роль, коли ви починаєте робити з себе «мачо» або «супервумен», то це нікому не потрібно. Все одно після весілля всі ваші маски спадуть і ви покажете себе справжніх.

• У Бога є почуття гумору і Він мудрий. Бог завжди зводить тих людей, які будуть чудово доповнювати один одного.

• Не варто перейматися через те, що зараз у вас немає стосунків, навіть, якщо вам за тридцять. У Бога на все свій час. Головне, це молитва та певні межі у стосунках з іншими.

• Інколи у стосунках почуття можуть гаснути, це нормально. Тому варто взяти паузу в стосунках, побути на відстані один від одного.

• Межі дозволеного встановлює дівчина. Хлопець ніколи не переступить ті межі, які встановила дівчина.

• Коли ти зустрічаєш «ту саму» людину, ти розумієш, що з нею ти готовий прожити все життя.

• Наша проблема у тому, що ми часто не цінимо себе. Ми готові терпіти неприпустиме ставлення до себе аби не втратити, як на нашу думку «ту саму» людину. Але пам’ятайте чиї ви діти й поважайте себе.

• Без хімії не можна починати стосунки, а ось без цукерок можна, головне потім додати їх.

• Дівчина повинна відчувати, що хлопець робить для неї усе можливе, а хлопець повинен відчувати, що його поважають.

• Суть не в кількості років стосунків, а в якості часу проведеного разом.

• Любов – це принцип.

• Найкращими друзями один одному чоловіки та жінки можуть бути лише в тому випадку, якщо вони у шлюбі один з одним.

• Хлопці люблять очима. Тому, щоб привернути увагу хлопця, потрібно доглядати за собою. Щодо дівчат, то хлопцям необхідно бути сміливими, брати на себе відповідальність та проявляти ініціативу. Але не забувайте і про внутрішній світ, він не менш важливий!

• Відсутність дотиків до весілля чудово впливає на ваші стосунки!

Також своїми враженнями поділилися деякі із учасників заходу:

«Мої враження від вчорашнього вечора переважно позитивні. Особливо приємно було отримати карточки та жуйки «Love is …». Я вже доволі давно їх ніде не бачила, як кажуть дрібниця, але приємна. Сказати що взяла щось нове для себе не можу, тому що все це я знала і до цього, як і більшість присутніх. Але не зважаючи на це було цікаво послухати досвідчених пасторів, їхні думки, поради тощо», – поділилася студентка третього курсу початкової освіти.

«Взагалі я навіть не планував йти на цей вечір запитань та відповідей, тому що я бував на таких заходах і можу навіть сказати, що знаю наперед всі відповіді експертів. Але все ж мене щось спонукало туди піти. Коли я зайшов, то думав, що сяду буду слухати й ніхто мене не чіпатиме, але не завжди буде так, як нам хочеться. Мене викликали на конкурс, потрібно було намалювати свою майбутню ідеальну дівчину, дружину. І у мене доволі непогано вийшло, хоч я і не з дуже гарним настроєм прийшов, але мені сподобалось. Думав, будуть стандартні питання та відповіді на них і взагалі буде не дуже цікаво. Але Агнеса гарно підготувалася й ставила влучні запитання експертам, про які я, можливо, навіть не задумувався, але все ж таки вони стосувалися мене особисто. Євгена та Максима я знаю особисто, вони дуже класні люди. Експерти з них хороші, це не просто пастори, які приїхали й цитують Біблію, вони практики.

Також вони ділилися історіями зі свого життя. Одим із важливих посилів був адресований хлопцям: не боятися діяти. Мене це надихнуло дивитися страху прямо в очі. Звичайно, не варто забувати про норми поведінки, яке регламентує саме Священне Писання, яке є авторитетом й інституцією, яка зберігає здоровий шлюб та здорові стосунки. Для себе я отримав дуже багато цінної та практичної інформації. Ті особисті історії, якими ділилися спікери, справді спонукають до певних роздумів на певні дії. Після зустрічі я зробив два висновки: перший – не все так складно, як описують в книгах, телебаченнях тощо і другий – все пізнається в практиці, поки не спробуєш, не дізнаєшся», – розповів студент другого курсу практичного богослов’я.

Маргарита Стралківська