Незвичайна Туреччина: чим вразила студентів

Студентам трьох різних спеціальностей пощастило потрапити до списку везунчиків, які відправились у подорож до Туреччини. Вони відчули на собі несамобутню культуру і різні традиції цієї незвичайнної країни.

У понеділок 29 листопада студентів відвезли в аеропорт, виліт був о другій годині ночі. Зранку літак прилетів в Анкару, столицю Туреччини. Далі, вже на автобусі доїхали у місто Конья, де й знаходилися усі три дні. Понеділок був адаптаційним днем: їли, відпочивали, спали.

Другий день вразив своєю інтенсивністю. Спочатку відбулася зустріч із діаспорою та радою правління. Студенти дізналися, чим займається діаспора, в основному це освітній, соціально-культурний і благодійний напрями.

Після цього була зустріч із пастором місцевої Адвентистської церкви. Конья – це велике місто-мільйонник, але на служіння приходять лише близько десяти людей. Власне місіонерство там не дуже розповсюджене через те, що це мусульманська країна. Пастор не сказав своє ім’я, але дозволив зробити спільне фото за умови не розповсюджувати його.

Потім розділились на дві групи, частина пішла в хамам (це турецька баня), а інша група – у парк. Вже ввечері студенти пішли на вечерю до пані Аліни Парасєй-Гочер, яка є головою діаспори. Їх прийняли за турецькою традицією, цікаво, що всі сиділи на підлозі навруги маленького столика. Хазяї пригощали різними традиційними турецькими стравами, а також вручили невеличкі подарунки.

Вже в середу зранку студентська група поїхала на зустріч в Університет Сельчук, де обговорювали співпрацю двох навчальних закладів. Після цього турецькі студенти організували екскурсію, прийняли дуже тепло, всі були щирі, дружні і відкриті. Візит добігав свого кінця, довелося збиратися і їхати в аеропорт.

Світлана Левченко