Ольга Полумисна: студенти мають засвоювати практичні навички

Сьогодні хочу Вас познайомити з талановитою викладачкою на кафедрі журналістики, кандидатом філологічних наук Ольгою Полумисною. Дізнаємося про її життя та обговоримо проблеми студентів та навчання.

Хто ви за професіює? Чим зумовлений такий вибір?

Я навчалася на філолога, викладача української мови та літератури, тому що обожнюю все українське. Після закінчення університету почала писати дисертацію, тема якої частково була пов’язана з журналістикою. Ця сфера мене дуже зацікавила. Після захисту я почала викладати на кафедрі журналістики Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна.

Я знаю, що ви окрім УГІ викладаєте ще в одному закладі вищої освіти. Чи важко вам поєднувати викладання одразу у двох закладах?

Так, окрім УГІ, я викладаю в Харківському національному університеті імені В. Н. Каразіна на кафедрі журналістики. Зараз мені не складно поєднувати цю роботу, оскільки я викладаю дистанційно і не потрібно витрачати час, щоб дістатися до навчального закладу.

На вашу думку, як студенти ліпше засвоюють матеріал: онлайн чи оффлайн. Чому саме так?

Я вважаю, що студенти краще засвоюють інформацію саме в аудиторіях, бо їхня увага зосереджена  на занятті, вони можуть одразу поставити питання, з’ясувати не зрозумілі для них речі. Під час онлайн-уроку студенти можуть знаходитися будь-де: в автобусі, метро та інших місцях, їхня увага розпорошується, і вони не повністю засвоюють запропонований їм матеріал.

Що вам хотілося б змінити в методах викладання або підході до студентів?

Вважаю, що варто максимально поєднувати теорію з практикою, давати можливість студентам відчути себе в професії. Так, має відбуватися начитка лекцій, але більшість часу студенти мають засвоювати практичні навички. Для цього потрібно укладати домовленості з різними організаціями як базами практики та сприяти реалізації студента.

Ваша улюблена цитата, яка вас надихає та мотивує?

«Не варто чекати натхнення, натомість потрібна вперта праця». Якщо ви хочете чогось досягти в житті, то потрібно діяти, а не сидіти склавши руки.

Олександра Юхно