Особливості вступу-2022

Особливості вступу-2022

Війна, яку Росія розв’язала в Україні, поставила під питання проведення зовнішнього незалежного оцінювання та вступної кампанії до університетів у 2022 році.

Розповідаємо про особливості цьогорічного вступу.

Формат ЗНО-2022

Зовнішнє незалежне оцінювання цього року відбудеться у спрощеному форматі. Щоб вступити на 1 курс для здобуття ступеня бакалавра, потрібно складати національний мультипредметний тест.

НМТ – це комп’ютерний онлайн-тест, що складатиметься з трьох блоків: українська мова, математика та історія України. Тестування пройде у спеціальних тимчасових екзаменаційних центрах, а також у деяких країнах Європи.

Яким буде тест?

Тест міститиме по 20 завдань з кожного блоку.

Раніше на його виконання давали 90 хвилин, але тепер час збільшили на третину, тому абітурієнти зможуть виконати тест за 120 хвилин

Після завершення всіх завдань учасник отримає кількість тестових балів за кожний блок. Для конкурсного відбору будуть використовувати результати виконання кожного блоку, переведені у шкалу 100–200 балів

Так, аби отримати 100 балів, достатньо набрати хоча б по 1 тестовому балу за виконання кожного блоку. 

Максимальна кількість балів за кожен блок (по 35 з української мови та історії України, 30 з математики) відповідатиме 200 балам за шкалою 100–200.

До результатів кожного блоку застосують ваговий коефіцієнт відповідно до спеціальності, на яку абітурієнт вступає.

Для вступу на інженерні спеціальності більшої ваги набуватиме результат з математики, на гуманітарні – з історії України.

Для вступу також можна використовувати результати ЗНО 20192021 років

Процедура подачі заяв

Загалом цього року механізм вступу до закладів вищої освіти такий самий, як і в минулих роках. Єдина відмінність – тепер сертифікатів про проходження ЗНО буде не чотири, а один.

Також абітурієнти для вступу мають подавати мотиваційний лист – документ, у якому пояснюють причини, з яких вважають себе найкращими кандидатами для вступу на відповідну навчальну програму конкретного університету.

Зазвичай такий лист має мінімальну вагу і потрібен лише для того, щоб надати перевагу умовно одному з двох вступників, які набрали однакову кількість балів ЗНО. Раніше такі збіги були рідкісним явищем, але не цього року.

При вступі в умовах війни мотиваційний лист матиме дещо вищу цінність, адже випускники здаватимуть не чотири предмети, а один. Отже, ймовірність того, що кількість вступників з однаковими балами зросте – вища, пояснює голова комітету Верховної Ради з питань освіти і науки Сергій Бабак.

Подання документів, співбесіди, творчі конкурси, фахові іспити і підтвердження місця навчання зможуть відбуватися з будь-якої точки світу, повідомив міністр освіти і науки Сергій Шкарлет. 

Атестат, медаль, призові місця в олімпіаді не будуть впливати при вступі.

За матеріалами Української правди

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *