Поєдання непоєднуваного: чим відзначився Дебют першокурсника 2020

Цього чекали, без перебільшення, усі: першокурсники, студенти старших курсів, викладачі, адміністрація і навіть випускники. Карантинні обмеження довго не дозволяли провести захід, але врешті-решт 29 жовтня відбулося одне з найулюбленіших свят – Дебют першокурсника.

Критеріями виступу були чистота гумору, участь всієї команди, креативна назва та девіз, відео та пісня.

Хочеться відзначити підготовку студентів Фізичної культури і спорту, особливо щодо пісні. Оригінальний підхід до вирішення завдань економістів, які змогли втілити оксюморон у життя (поєднання непоєднуваного: розбишацтво з інтелектуальним гумором) та гармонійно акцентувати на деталях. Дизайнери від початку показали свій професійний напрям у сценці, задум якої полягав у зображенні таємничого процесу написання «Чорного квадрату» Малевіча. Однією з найбільш пам’ятних сценок за вечір була вистава майбутніх вчительок про збір старост.

«Дебют в цьому році був добре організований. Студентська рада й ведучі – молодці. Було цікаво дивитись і слухати. Першокурсники добре підготувались. Було весело, не було зайвих поганих жартів. Щодо призових місць – це спірне питання. Та це не відміняє того, що студенти впорались», – прокоментувала Дар’я Франків, глядачка дебюту й кураторка студентів кафедри фізичної культури і спорту.

Топ-три моїх фаворита: для душі – богослови (серйозний виступ, що зачепив за душу); було весело, проте взято з інтернету – програма економістів; оригінально та з гарною піснею – виступ фізруків», – розповів президент студентської ради Дмитро Войтович.

Кількість рук, що підтримували овації під час виголошення результатів дебюту, можна було визначити на слух. Для цього навіть не потрібно бути Дар’єю Сергіївною (якщо хтось не знає, це диригент студентського хору). Зал мав різні погляди щодо визначених призових місць, і подекуди вони не збігались із вердиктом журі. Тим не менш, ось переможці:

Перше місце – Початкова освіта;

Друге місце – Філологія;

Третє місце – Дизайн.

Приз глядацьких симпатій здобули богослови, а найкращим гравцем стала студентка-журналістка Аделіна Долженко.

Нагадаємо, що перший курс богословів довгий час знаходився на самоізоляції, однак це не завадило хлопцям підготувати виступ. Саме цей аспект був основою їх відео-привітання.

«По-перше, дебют нас дуже зблизив. По-друге, це не була неочікувана перемога, адже ми доклали неабияких зусиль. Ми часто збирались для проведення репетицій та для обговорення ідей. Це не робота однієї людини. Кожен зробив вклад.

Нам чималу допомогу надала наша кураторка. Ми їй дуже вдячні. Вона зіграла значну роль. Ми чули, що з деякими командами їхній куратор взагалі не зустрічався. Ми раді, що наш куратор нас не залишив.

Напередодні виступу ми сильно переживали, але як тільки вийшли, то зрозуміли, що боятись нічого, тому що ми були підготовленими й організованими. Ми показали все, на що здатні, більше, ніж на репетиціях. Також ми ідеально вклались у відведений час. Після виступу залишилось зайвих 25 секунд. Ми майбутні вчителі, тому вже зараз повинні робити все якісно й вчасно.

Дві наші учасниці не змогли бути присутніми у зв’язку зі здоров’ям. Вони нас підтримували дистанційно.

Ми із задоволенням іще раз пережили б цей момент – вручення нагороди», – поділилася враженнями студентка 1 курсу Початкової освіти Сніжана Колош.

Переглянути запис дебюту можна на ютуб каналі Українського гуманітарного інституту.

Аріна Швець