Поради першокурсникам, як вижити в УГІ

Ось нарешті ви вирвалися із 11-річного сидіння за шкільною партою і можете думати, що ось настав час спокійно видихнути. Але це не кінець, це всього на всього початок. Чотири роки вам доведеться провести в Українському гуманітарному інституті. І ось декілька порад, як вижити ще й тут.

1. Вітайтеся!
Пам’ятайте, що старшокурсники тут уже щонайменше другий рік. У них є більше знайомих. Тому, якщо вони до вас вітаються, не потрібно дивитися, наче десяте чудо світу впало вам до ніг. Це означає, що вони проявляють до вас повагу і приймають вас у свою інститутську сім’ю. Краще їх не ігнорувати і відповідати простим «Привіт».

2. Не панікуйте!
Назад дороги немає. Все, що вам лишається робити – йти вперед до знань. Все розкажуть, покажуть і ви також будете в курсі всіх подій. Якщо щось не зрозуміло – запитай! Старшокурсники були на вашому місці і залюбки вам допоможуть.

3. Знайди собі друзів!
Знайди собі людей, які будуть разом з тобою створювати незабутні моменти. Інститут – це не тільки місце, де ти можеш отримати знання. Тут ти можеш знайти собі друзів, нові цікаві знайомства. Разом із чудовими людьми буде набагато краще проводити час. Будь дружелюбним зі своєю групою, адже це люди із якими ти будеш часто спілкуватися. І не бийтеся із своїми сусідами по кімнаті.

4. Розвивайся!
Український гуманітарний інститут дає можливість не тільки отримувати знання, але і розвиватися різноманітними способами. Грай на музичних інструментах, ходи на хор чи театр, займайся спортом, малюй, твори. У твоєму розпорядженні є всі можливості, тільки займайся улюбленим хобі. Якщо ж є щось, чого ще немає на території інституту, звертайся до адміністрації і вони по можливості допоможуть.

5. І головне: вчися!
Як би там не було, а кожен з нас приїхав сюди отримати знання в тій чи іншій галузі. Намагайся якомога менше пропускати пари і здавати всі завдання вчасно. Тоді тобі стане набагато легше вчитися. Коли у голові постане питання «А для чого мені цей предмет?», пам’ятай, що вища освіта несе в собі не тільки мету навчити основним дисциплінам. Окрім профільних предметів є і дисципліни для загального розвитку, адже ви ніколи не можете бути впевненими, куди вас занесе життя. Ну і в інституті уже не будуть «розжовувати» матеріал, як у школі. Викладачі дають тобі основний матеріал, направляють і показують, але вчити чи ні – твоє право. Проте, кожен викладач допоможе, якщо ти його попросиш про це.

6. Здавай відпрацювання!
І особлива порада від відповідального за відпрацювання. Здавай його вчасно і заповнюй бланки правильно! Відпрацювання – важливий аспект життя в УГІ. Більшість студентів відпрацьовують. Ви не перші і не останні. А коли в душі піднімається невдоволення, пам’ятайте: якщо по теорії Дарвіна із тварини труд зробив людину, то і з нас, студентів, за чотири роки щось хороше виросте!

Студентські роки – найкращі! І буде не дуже весело просидіти їх або зовсім за книжками, або просто у кімнаті граючи в ігри. Саме зараз твоє життя може наповнитися такими яскравими фарбами, як дружба, любов, саморозвиток… Ти можеш відкрити в собі нові таланти, або знайти справу по душі.

Звичайно, за ці роки у тебе будуть не тільки щасливі моменти. Але те, що залишиться у твоїй пам’яті на все життя, залежить тільки від тебе! Тебе ще чекає багато нового, але не будемо відкривати всіх секретів.

Щасливого початку навчального року!

Мар’яна Сидорочкіна