Представники УГІ взяли участь у круглому столі «Державне регулювання фінансового ринку. Законодавчі новації в Україні та практики країн ЄС»

Організаторами заходу виступили Український союз промисловців і підприємців (УСПП) та Об’єднання учасників фінансового ринку. У роботі круглого столу взяли участь представники профільних Комітетів Верховної Ради України, Міністерства фінансів, Міністерства юстиції, Національного банку, Державної регуляторної служби, а також інші учасники фінансового ринку нашої держави. Від Українського гуманітарного інституту представниками були були в.о. ректора Людмила Штанько та професор кафедри ІСТФМ Ігор Макаренко. Пан Ігор є також директором Інституту еволюційної економіки, що давно співпрацює з УСПП. Завдяки цій давній співпраці до даної зустрічі були долучені студенти економічних спеціальностей УГІ.

Відкрив засідання президент УСПП Анатолій Кінах. Він наголосив на важливості усвідомленого та зваженого підходу до прийняття змін у законодавстві, а саме у сфері фінансового ринку.

На круглому столі обговорили проєкт закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення державного регулювання ринків фінансових послуг» (№9422), зокрема питання виведення Національного банку України з-під дії закону «Про державну регуляторну політику», європейського досвіду розробки нормативно-правових актів для небанківського фінансового ринку.

У підсумку учасники круглого столу підготували резолюцію та звернення до Президента України щодо накладення вето у разі, якщо законопроект №9422 ухвалить Верховна Рада.

Для УГІ участь у подібних заходах – це можливість тримати руку на пульсі подій у країні, а також бути обізнаним у важливих сферах, зокрема у законодавчій.