Студент УГІ Станіслав Макайда нагороджений орденом “За мужність” III ступеня (посмертно)

Станіслав Макайда був студентом Кафедри фізичної терапії, ерготерапії та фізичного виховання Українського гуманітарного інституту. Мріяв стати вчителем фізичної культури, а також тренером волейбольної команди.

З дитинства Станіслав був дуже енергійним та активним. Він змалку захоплювався спортом, улюбленим заняттям був волейбол. Пізніше, виступаючи за різні команди разом із братом, він здобував перемоги на районних та обласних змаганнях. Крім спорту, Станіслав захоплювався також музикою та подорожами. Він володів навичками гри на різних музичних інструментах і мандрував по різних країнах. Проте, після початку військової служби він зрікся своїх мрій та пішов захищати Україну.

У січні 2023 року Станіслава призвали на військову службу. Після навчання його відправили на передову, де він брав участь у бойових діях біля Мар’їнки та Бахмута у складі десантно-штурмового взводу 4-ї десантно-штурмової роти 2-го десантно-штурмового батальйону. Пізніше він повідомив рідним, що підписав контракт із Збройними Силами України.

Востаннє хлопець виходив на зв’язок із рідними 23 лютого, а вже 24 лютого підрозділ, до складу якого входив Станіслав, взяв участь в наступі на позиції ворога під Бахмутом і потрапив під артилерійський вогонь, тоді зв’язок з ним обірвався.

Хлопця шукали кілька тижнів. Була надія, що він поранений або опинився у полоні. Проте 8 березня стало відомо про його загибель.

Поховали Станіслава 12 березня 2023 року в рідному селі Недобоївці Чернівецької області. Через кілька місяців йому мало б виповнитися 24 роки.

Указом Президента України за особисту мужність і самопожертву, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, а також вірність військовій присязі, захисника Станіслава Макайду нагороджено орденом «За мужність» ІІІ ступеня.

Представники Хотинського ТЦК та СП вручили нагороду батькам загиблого воїна в присутності працівників Недобоївської сільської ради та представників місцевого самоврядування.

Вічна пам’ять і слава загиблому Герою!

Ольга Лащук