Студенти відвідали презентацію книги «Запал без вигоряння» В’ячеслава Халанського

У книгарні “Vivat” 29 січня відбулась презентація книги «Запал без вигоряння» В’ячеслава Халанського – практикуючого психотерапевта, викладача Українського гуманітарного інституту. На зустрічі, яку відвідали Альона та Євген Семеняк, автор розповідав, як писав книгу, а також про поняття запалу, енергії, завдяки якій людина робить свою справу.

«Книгу я писав протягом року. До цього ще рік відвідував спеціальні курси, де готують до написання книги. Я читав про те, як інші автори пишуть свої видання. Для роботи над книгою обрав часовий проміжок з 10 ранку до 13 дня. Я не відволікався на жодне повідомлення, і це було важко, адже я був залучений до багатьох проєктів. До початку роботи я протягом семи років збирав матеріал. Проводиів різноманітні діалоги з міжнародними організаціями, зокрема з компанією з Нової Зеландії, що запровадила концепцію  чотириденного робочого тижня. Коли я зрозумів, що маю дуже багато корисної інформації, то вирішив її опублікувати», говорить пан Вʼячеслав.

Психотерапевт наголошує, що не всі процеси у житті прості, проте ці етапи треба пройти: «Нам треба розуміти, що з нами відбувається, бо це досить складний процес. Треба дати людині час, щоб правильно прожити вигорання чи горе. Є різні теорії про горювання. Якщо людина сильно ще чимось навантажується, стан може ускладнитися».

На запитання чи було в автора вигорання, він відповів: «Так, три роки тому. Важко переживав, покинув всі проєкти і займався приватною практикою. Потім почав працювати у більшій площині з різними країнами. Перед кожною зустріччю я відчував дискомфорт, адже звик, що постійно маю бути активним. Я потрапив в іншу динаміку, де постійно питали про мій стан. Мною переймалися. Цей соціальний фактор став ключовим у подоланні мною вигорання».

Про свої враження від зустрічі ділиться Альона Семеняк, студентка УГІ: «Для мене, як студентки четвертого курсу спеціальності “Психологія”, зустріч була корисною. Цікаво почути думку фахівця про вигорання, оскільки воно може передувати депресії. Лише вісім країн у світі визнають вигорання хворобою. Це було шокуючою новиною. Коли людина «вигорає», то вона навіть фізично не може нічого робити. Було чудово дізнатись про таку книжку. Сподіваюсь, що все більше людей будуть свідомими щодо цієї проблеми».

Альона Семеняк, Альона Білик