Система розпізнавання облич запрацює в УГІ з 2022 року

В Українському гуманітарному інституті встановлять систему розпізнавання облич. Планується, що термінал запрацює вже з початку 2022 року. Зараз система проходить тестування можливостей обладнання. Фахівці обіцяють, що монтування буде проходити тільки після перевірки різних сценаріїв.

Головний керівник IT-відділу Олег Василенко пояснює: “Час розпізнавання одного обличчя менше 0,2 секунди. Також система може розпізнавати людину в масці. При цьому не можливо обдурити систему, показавши фотографію. Тільки реальне обличчя”.

“Система запрацює вже з початку року, приблизно у січні. Плануємо знову відкрити можливість заходити через центральний вхід. Пізніше термінал також буде встановлений у центральному корпусі для перевірки присутності студентів на парах. Але, можливо, це нововведення запрацює вже з нового навчального року”, – говорить веб-програмістка IT відділу Віталіна Павленко.

Кожний з студентів дотримується власної думки з приводу цього. Студентка 1 курсу журналістики Вероніка Васюра говорить: “На мою думку, це дуже круто, що наш інститут не відстає від нових сучасних технологій. Насамперед це наша безпека, тому що на територію не зможуть зайти сторонні люди. Дуже задоволена, що навчаюся в цьому інституті, бо тут думають про безпеку студентів. Це головне”.

“Радію, що наш інститут розвивається та не втрачає можливість використовувати нові технології. Думаю, не малі кошти було витрачено на систему розпізнавання обличчя. Але, на мою думку, в інституті є ще інші потреби. Ці кошти можна було використати для покращення умов проживання в деяких гуртожитках, чи для благоустрою території загалом.

Звісно, це питання обговорювалося на засіданнях, і рішення ухвалили. Тому нова система розпізнавання обличчя викликає тільки позитивні емоції”, каже студент 1 курсу економічної кібернетики Влад Кривой.

Олександра Юхно