Приймальна комісія +38 073 432 54 33 Секретар ректора +38 097 818 13 37

Топ-10 музеїв Києва

Топ-10 музеїв Києва

Усім нам, хоч зрідка, але потрібно дбати про свій духовний стан. Це  розширює кругозір, дозволяє підтримувати інтелектуальну розмову в суспільстві. В сучасному світі є декілька шляхів  збагачення: похід у кіно, в театр, на виставку чи до музею. Якщо вас зацікавив саме останній варіант, то спішимо вас порадувати: ми підібрали для вас низку чудових та, дійсно, цікавих музеїв Києва. Також, якщо вашою проблемою є гроші, то не потрібно заздалегідь засмучуватись , адже всі ці музеї мають ,інколи, безкоштовний вхід. Тобто, ваші затрати будуть виключно на транспорт та шаурму,  якщо, звичайно, вам це до смаку.

Проте, якщо ж ви вважаєте музеї занадто нудними , то можете відвідати центр Києва або загадкові та нині невідомі вам місця.

А зараз перейдемо до обіцяного нами списку:

1. Національний музей історії України
Музей знаходиться за адресою: місто Київ, вулиця Володимирська (безкоштовний вхід для всіх здійснюється в останній понеділок кожного місяця). Музей має цінні археологічні, нумізматичні колекції, колекції холодної та вогнепальної зброї, етнографії, виробів зі скла, порцеляни. Близько 10 тис. одиниць зберігання нараховує колекція живопису, графіки та скульптури. Також є колекція документів XV—XXI століть, козацьких клейнодів, універсалів, грамот, листів гетьманів та козацької старшини.

2. Національний музей літератури України

Музей знаходиться за адресою: місто Київ, вулиця Богдана Хмельницького (безкоштовний вхід для всіх в останню середу місяця). Національний музей літератури України є центральним музеєм подібного профілю на території країни. Його експозиція досить велика, вона охоплює всі періоди розвитку української літератури, починаючи етапом Київської Русі й закінчуючи сучасністю. Серед реліквій музею — прижиттєві видання творів видатних та сучасних письменників, часописи та альманахи XIX — поч. ХХ ст., твори відомих художників, документальні матеріали. У музеї постійно проводяться літературні зустрічі, фестивалі культури, вручення літературних премій, презентації книжкових і періодичних видань, вечори за участю письменників, вчених, художників, майстрів мистецтв. Працюють Клуб вихідного дня, лекторій, Клуб шанувальників модерної літератури, літературно-мистецька студія, музична вітальня, школа народознавства, відвідувати які можуть усі охочі.

3. Музей гетьманства

Музей знаходиться за адресою: місто Київ, вулиця Спаська, 16-б (безкоштовний вхід для всіх в останню суботу місяця, щосуботи – вхід вільний для школярів і студентів). Основними завданнями Музею є збереження, комплектування, вивчення і використання пам’яток історії та культури України козацько-гетьманської доби та висвітлення проблем державотворення в Україні.

4. Музей українського декоративного мистецтва (

Музей знаходиться за адресою : вул. Лаврська, 9, корпус 29 (безкоштовний вхід кожного першого понеділка місяця). В експозиції музею, яка займає площу 1500 м?, представлено такі види народного мистецтва України: килимарство, ткацтво, вибійка, вишивка, різьблення та розпис по дереву, художня обробка шкіри, рогу та металу, скло, кераміка, порцеляна і фаянс, писанкарство, декоративний розпис та іконопис.

5. Музей книги і друкарства України

Музей знаходиться за адресою вул. Лаврська, 9, корпус 9, 10 (безкоштовний вхід  по неділях, а для школярів і студентів вхід вільний). У музеї зібрані близько 56 тисяч експонатів, що висвітлюють історію вітчизняної книги і книжкової справи від часів Київської Русі і до наших днів

6. Музей театрального, музичного та кіномистецтва України

Музей знаходиться за адресою: вул. Лаврська, 9, корпус 26 (безкоштовний вхід  щонеділі). У Музеї зібрана велика колекція пам’яток з історії розвитку мистецтв. Колекція постійно поповнюється новими матеріалами, що є ґрунтом для науково-дослідної, науково-консультативної, експозиційно-виставкової роботи, багатим джерелом для популяризації здобутків національного театру, музики та кіно. Містить багату бібліотеку мистецтвознавчої літератури. В музеї значна колекція бандур.

7. Музей мистецтв ім. Богдана та Варвари Ханенків

Музей знаходиться за адресою: вул. Терещенківська, 15/17 (безкоштовний вхід в першу середу місяця з 10:00 до 14:00, для дітей і студентів безкоштовний вхід по неділях). Велика мистецька вартість збірки Ханенків визнавалась вже на зламі 19-20 ст. До збірки Ханенків звертались відомі вчені-мистецтвознавці Західної Європи, серед яких Макс Фрідлендер та Роберто Лонгі (1890 — 1970), автор книги про художників Італії «Від Чімабуе до Моранді».

8. Літературно-меморіальний будинок-музей Т. Г. Шевченка

Музей знаходиться за адресою: пер. Тараса Шевченка, 8а (безкоштовний вхід остання середа місяця). Це літературно-меморіальний музей, присвячений Тарасу Шевченку, висвітлює київський період його життя. Розміщений у будинку чиновника Івана Житницького, спорудженому 1835 р. на колишньому Козиному болоті (тепер пров. Шевченка, 8-а, поруч із Майданом Незалежності). Тут квартирував поет з весни 1846 до свого арешту — 5 квітня 1847 року.

9. Національний науково-природничий музей НАН України

Музей знаходиться за адресою: Київ, вулиця Богдана Хмельницького, 15 (безкоштовний вхід для всіх в першу середу кожного місяця з 10.00 до 13.00). Наукова і просвітницька установа, один з провідних центрів розвитку природничих досліджень Україні, що діє в системі Національної академії наук України, та одночасно один із найбільших науково-природничих музеїв світу

10. PinchukArtCentre

Музей знаходиться за адресою: вул. Велика Васильківська/Басейна 1/3-2). З моменту відкриття арт-центр став одним з найулюбленіших місць української молоді, всіх киян, а також численних туристів столиці. Зручний графік огляду виставок (з 12:00 до 21:00), а також вільний вхід надає чудові можливості для знайомства з найкращими творами сучасних художників. Завдяки PinchukArtCentre Київ став ще одним помітним місцем на мапі світового сучасного мистецтва.

Сподіваємось, що вам сподобались наші варіанти і ви вже підібрали щось для себе. Ну, і, звісно, якщо ви  полюбляєте  свіже повітря та прогулянки, то  збирайте групу друзів та гайда на Андріївський узвіз. Там ви точно знайдете щось цікаве, чого потребує ваша душа.

Юлія Вайда

Фото: Інтернет

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *