УГІ налагодив співпрацю з румунським інститутом

Український гуманітарний інститут та Румунський адвентистський теологічний інститут 4 грудня підписали меморандум про співпрацю у декількох напрямах.

Румунію відвідала футбольна команда навчального закладу на чолі з ректоркою Людмилою Штанько.

Наслідком поїздки делегації стане можливість студентів, що навчаються на спеціальностях «Журналістика», «Дизайн», «Економіка» і «Менеджмент», проходити практику у кооперації із румунським вищим навчальним закладом та видавничим центром, в тому числі вивчати виробничу та складську логістику і систему автоматизації виробничого процесу.

«Ми хочемо активізувати питання міжнародної співпраці. Це наш пріоритетний напрям на найближчі 5 років. Ця поїздка – один із кроків реалізації нашого стратегічного плану.

Співпрацю з Румунським адвентистським теологічним інститутом плануємо розпочати з короткотермінових програм обміну, як ось цей візит футбольної команди. Також планується візит групи студентів від них, плануємо культурний обмін – дні культури Румунії у нас і дні України в них», – розповіла ректорка УГІ Людмила Штанько.

Напрями співпраці вищих навчальних закладів, що планують впровадити у найближчий час:

-популяризація та розвиток концепції християнської освіти;
-консультативна участь у модернізації освітніх програм;
-обмін досвідом, інформацією, результатами наукових досліджень;
-можливість наукового стажування та підвищення кваліфікації науково-викладацьких кадрів, магістрантів, аспірантів;
-апробація досліджень студентів та молодих вчених на базі вузу-партнеру;
-здійснення спільних наукових досліджень та розробок у галузях, що становлять взаємний інтерес;
-проведення наукових конференцій, конгресів, симпозіумів, круглих столів, семінарів із запрошенням представників вузу-партнера;
-проведення духовно-культурних, спортивних та інших заходів, спрямованих на духовний розвиток студентської молоді, міжкультурну комунікацію і зміцнення співпраці.

«Більш стратегічна ціль – «проєкти мобільності». Обмін студентів на семестр або навчальний рік. Для цього сформуємо або англомовні програми для обох вузів, або будемо вчити наших студентів румунської, а їхніх – української.

Для цього є домовленість з румунським центром в Чернівцях. Вони готові співпрацювати із нами в цьому напрямку. Протягом семестру плануємо робити онлайн курси, на літній період – студенти їдуть в румунські центри для інтенсивного навчання, а з вересня – в Румунію на семестр або рік», – продовжила ректорка.

У майбутньому планується налагодити можливості для стажування та працевлаштування випускників.

Олександр Дар’єнко