Приймальна комісія +38 073 432 54 33 Секретар ректора +38 097 818 13 37

В рамках відкриття нової спеціальності відбувся психологічний тренінг

 

Питання: яка праця є найтонша з усіх? Найбільш ретельна, найбільш гуманістична? Е. Уайт, християнська письменниця, стверджує: «Найбільш тонка робота, яку коли-небудь доводилося виконувати – робота з людським розумом». Така відповідь змушує звернути увагу на психологію, науку про людську свідомість, в фокусі головних інтересів якої знаходиться такий тонкий, загадковий і складний «інструмент». І хоча працюючи з ним, багато в чому доводиться рухатися «на дотик», надихає соціальна користь такої роботи: відновлена душевна рівновага, рішення проблем, пробудження творчої активності багатьох людей.

Такі результати точно збігаються з освітньої стратегією Українського гуманітарного інституту. Сам девіз ВНЗ – «Освіта з серцем» – має психологічне звучання. Тим самим позначився нинішній освітній пріоритет інституту, зайнятого відкриттям нової спеціальності – «Психологія». Ясне бачення її високого покликання – бути засобом реальної допомоги людям, а не сухою академічною дисципліною (в психології практика завжди випереджає теорію!), надихнуло співробітників інституту в День відкритих дверей організувати великий фестиваль прикладної психології – Перший тренінг-марафон «Психологія сьогодні: доступно про складне».

Це була наочна демонстрація того, що таке психологія, як вона працює, які її можливості і шляхи досягнення мети. Учасникам (їх було понад 20 чоловік) були представлені новітні техніки і методики роботи з психологічними проблемами людини, які найбільш часто зустрічаються в сучасному суспільстві. Це і опрацювання сімейних відносин (Кузьменко Р.С.), і робота з феноменом емоційного вигорання, що блокує діяльність людини (Халанський В.В.), і проективне усвідомлення внутрішніх конфліктів за допомогою перегляду фрагментів художніх фільмів (Татаринцева В.І.), і робота з тілом як метод швидкого подолання стресового стану людини (Костіна Т.А.). Запрошені спікери – ведучі майстер-класів – це низка блискучих психологів-практиків, чий рівень вперше можна назвати академічним: в їх числі були аспіранти та викладачі столичних ВНЗ, що мають сертифікати провідних вітчизняних і європейських шкіл прикладної психології.

Однак унікальність тренінг-марафону в іншому: тут були тільки техніки, сумісні з християнським світоглядом. Було показано, що прагнення психології і практика християнства мають один спільний корінь – любов до людини, бажання бачити її здоровою і гармонійною, сприяти їй на цьому шляху. Це сподівання знайшло своє найвище вираження в словах Святого Письма, в зверненні Бога до людей: «Я самий знаю задуми мої про вас …, задуми на добро, а не на лихо, щоб забезпечити вам будущину й надію» (Книга пророка Єремії, 29:11). Така спрямованість до моральних ідеалів долала на тренінгу технологіям взаємодії, й атмосфера тут, за словами учасників, відрізнялася особливим піднесенням і плідністю. Побажання учасників збігаються з планами інституту: зробити цей тренінг-марафон першим в низці подібних, як платформу розвитку християнської психологічної практики, що поставлена на міцні підстави академічної науки в числі її останніх досягнень і на вищі принципи блага, що викладені в Святому Письмі.

Ірина Вятоха

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *