Вперше в Україні адвентист захистив кандидатську дисертацію зі спеціальності «Богослов’я»

Старший викладач Кафедри філософії, теології та історії церкви Українського гуманітарного інституту, релігійний журналіст, фолк-музикант Гнат Мєрєнков в Українському державному університеті імені Михайла Драгоманова захистив кандидатську дисертацію зі спеціальності «Богослов’я» на тему: «Соціальна і громадянська активність пізньопротестантських церков у незалежній Україні як наслідок переосмислення своєї євангельської місії». Науковим керівником роботи був Віктор Бондаренко, доктор філософських наук, професор, член-кореспондент НАПН України, завідувач Кафедри богослов’я та релігієзнавства.

У дисертації досліджено тему переосмислення протестантами своєї місії в історії України періоду незалежності. Як доводить автор роботи: протестантські церкви послідовно перейшли від «заповнення інформаційного вакууму проповіддю до холістичної (цілісної) місії, яка включає не тільки розвинене соціальне служіння, але й приклади патріотизму, відстоювання громадянської позиції, що привертає увагу оточення й журналістів». У дисертації розглянуто конкретні аспекти або напрями соціальної діяльності українських протестантів, що набули особливої важливості після подій Революції гідності. Бачимо, що попри воєнні дії в Україні, науковці Церкви АСД підвищують кваліфікацію, беруть активну участь в академічній діяльності, а отже тим самим збагачують наукові надбання України, розвивають державу та несуть благо суспільству своїми науковими здобутками.

Леонід Рудик
Фото – Валентин Загреба

Нагадаємо, що Гнат Мєрєнков посів перше місце на фольклорно-етнографічному фестивалі “Від Різдва до Водохреща” у номінації “Інструментальне виконавство”.