Приймальна комісія +38 (073) 432 54 33 vstup@ugi.edu.ua

Вибірковий предмет «Коучинг»: ти можеш більше, ніж думаєш

Вибірковий предмет «Коучинг»: ти можеш більше, ніж думаєш

Якщо ти досі не знаєш, що означає термін «coaching», то welcome читати, друже. Розберімося, що до чого.

Взагалі, з англійської мови «coaching» перекладається, як «наставник». Невже це просто людина, до прикладу, як наші вчительки в першому класі? Ти був близько, це вже не твоя Тетяна Василівна. Хоча, між іншим, вона теж могла б стати.. А, нумо, спробуємо пояснити «coaching”» на її прикладі. Тетяна Василівна стала коучем, що ж вона тепер може? Зараз ми пояснимо тобі її суперсили.

По-перше, вона не може давати тобі багато порад. Так, вона не зможе тобі порадити виправити цю двійку з математики. У чому тоді сенс? Тетяна Василівна допоможе тобі знайти причину цієї двійки. Вона розгляне з тобою шлях зі звичайних «2+2» до логарифмів. Ви з нею розглянете, чому ти вирішуєш приклади дискримінантом, а не теоремою Вієта. Вона допоможе поглянути на все з іншої сторони (адже теоремою Вієта рахувати швидше).

По-друге, вона не зможе нав’язати тобі свою думку. Хоч ви й будете розбирати причини твоєї двійки, вона не дозволить тобі з головою зануритися у твоє минуле. Вона не буде використовувати свій авторитет або домінувати над тобою. Вона не твій психолог, але твій наставник. Вона допомагає тобі самому знайти шлях і вихід. Своїми силами.

Coaching – це методика, яка допомагає повністю розкрити/побачити потенціал людини й дати їй повністю розкритися (показати свою ефективність). Це процес трансформації, де людина може поглянути на себе й на ситуацію інакше, аніж до того.

Тетяна Василівна фокусується на людині (ти), допомагає подивитися тобі на ситуацію з іншого боку, допомагає зрозуміти, що саме обмежує твоє розуміння ситуації, яка в тебе мотивація, за що ти готовий боротися. Вона приймає клієнта (ти) таким, який ти є,  орієнтується на твоє майбутнє, створює професійну підтримку й умови для того, щоб ти знайшов відповідь на своє запитання, підтримує твою мотивацію, допомагає пройти блоки й подолати обмеження ситуацій, надає інформацію.

Вона може допомогти тобі якісно слухати й засвоювати інформацію. Розповість тобі про види страхів (до прикладу, про страх мріяти або конфлікту). Допоможу тобі скласти колесо балансу (колись ж потрібно знайти баланс між навчанням і відпочинком). Разом з нею зможеш виявити найкращі для себе варіанти (до прикладу, майбутню роботу або партнера). Коуч допоможе тобі досягти найкращого результату складних запитань або рішень.

Цікаво, правда ж? Саме про розповідала досвідчена коуч, викладачка і тренерка Олена Бєлова. Спробуй «coaching» у своєму житті, адже це ще одна можливість саморозвитку. Ставай кращою версією себе. А «coaching» тобі в цьому ще трішки допоможе.

Лідія Зубчук

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.