“В Ірландії я навчилася вкладати гроші в якісний плащ та черевики”

Про життя, побут та можливості життя в Ірландії розповідає студентка Триніті-коледжу Наталія Водолажська.

Що привело вас в Ірландію?

Я родом з України і переїхала до Ірландії близько трьох років тому. Я приїхала сюди, щоб здобути ступінь магістра фінансів у Дублінському Трініті-коледжі.

Яким був ваш досвід проживання в Ірландії до цього часу?

Це було дивовижно. Ірландія — прекрасна країна з доброзичливими людьми. Мені дуже сподобалося жити тут. Люди тут дуже гостинні, і з тих пір, як я приїхала, у мене з’явилося багато друзів.

З якими труднощами довелося зіткнутися і як вдалося їх подолати?

Однією з проблем, з якою я зіткнулася на початку, було пристосування до погоди. Тут може бути досить дощово і холодно, особливо в зимові місяці. Але я швидко навчилася одягатися багатошарово, і вкладати гроші в якісний плащ та черевики. Ще однією проблемою був пошук доступного житла. Орендна плата в Дубліні може бути досить високою, тому мені довелося провести багато досліджень і стати готовою до компромісів щодо розташування та розміру житла.

Чим ви займаєтеся, окрім навчання?

В Ірландії можна спробувати дуже багато занять. Я люблю досліджувати сільську місцевість і ходити в гори. Мені також подобається відвідувати нові ресторани та слухати живу музику. І, звичайно, відвідування історичних місць та музеїв є обов’язковим. Для тих, хто приїжджає сюди в гості або переїжджає, я б рекомендувала здійснити екскурсію по сховищу Гіннеса, відвідати скелі Мохер та місто Голуей.

Що відрізняє Ірландію від інших країн, і що вам найбільше подобається тут?

Я думаю, відрізняють Ірландію від інших країн люди. Вони неймовірно доброзичливі та привітні, і з ними ви справді почуватиметесь як вдома. Я також люблю природну красу цієї країни: від пологих зелених пагорбів до нерівної берегової лінії. І, звичайно, музика та культура тут приголомшливі.

Яку пораду ви б дали тому, хто розглядає можливість переїзду до Ірландії?

Перше, що я б порадила — це провести дослідження. Переконайтеся, що ви розумієте культуру, спосіб та вартість життя в Ірландії. Також важливо мати план фінансів, особливо якщо ви їдете сюди вчитися чи працювати. Я б сказала, не бійтеся. Ірландія — прекрасне місце для проживання, і тут так багато можливостей. Але будьте готові наполегливо працювати і набратися терпіння, особливо коли справа доходить до пошуку житла та облаштування. І найголовніше, будьте відкриті до нових вражень і заводьте нових друзів.

Питання Максим Довгай