Приймальна комісія +38 073 432 54 33 Секретар ректора +38 097 818 13 37

Як не втратити жагу до навчання

Наші батьки, бабусі та дідусі часто казали, що студентські роки — то золоті роки. Чули таке? Так воно і є, чи не так? Безтурботне життя, кохання, нові знайомства і найбільша проблема, яка спіткає студента — це сесія.

Бути студентом цікаво, але процес навчання зазвичай вартує великих зусиль та старань. Тому, з часом, в багатьох студентів наступає так званий кризовий період і навчання стає не задоволенням, а випробуванням. В кожного причини цього можуть бути різні, говорить викладач Українського гуманітарного інституту, кандидат психологічних наук, Ірина Вятоха.

  • Взагалі, психологія людини — це річ складна, але в нашому випадку ситуація дещо простіша: потрібно знайти причину та усунути її. Найбільшими причинами відсутності бажання вчитися є відсутність мотивації, слабка сила волі, постійні невдачі та перенавантаження. Хочу зауважити, що ці причини основні, але не єдині. Тож:
  • Відсутність мотивації. Якщо нема мотивації, навчання може стати тортурами. Варто знайти її. Подумайте, проаналізуйте, яку вигоду ви можете отримати від успішно виконаної роботи.
  • Слабка сила волі. Сила волі стає слабкою, коли погано розвинене внутрішнє «я», коли недостатньо емоційної енергії та неефективне її використання, тож варто тренувати себе й частіше казати собі слово «треба».
  • Постійні невдачі. Невдачі часто нас збивають з пантелику і в результаті з’являється невпевненість в собі та в своїх можливостях. Пам’ятайте, ніколи не варто зупинятися, невдачі — це ключ до успіху. Вони є, були і будуть завжди й у всіх і це нормально, варто лиш проаналізувати ситуацію та більше не припускати подібних помилок.
  • Перенавантаження. Навчання — справа не легка і забирає багато енергії та сил, через що зникає будь-яка мотивація і бажання вчитися. Тому найкраще рішення в цій ситуації — це правильний розподіл часу. Прийшовши з пар, не варто відразу братися за навчання, зробіть собі міні-релакс, дайте собі відпочити. Можна також розписати собі режим, де буде час для навчання та певний час для відпочинку, таким чином не буде перенавантаження та робота буде продуктивніша.

Тому, якщо раптом настав період відчаю, то не варто забувати про поради, використовуючи які можна відновити інтерес та бажання вчитися.

Альона Степаненко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *