Як пройшов вступ-2022: результати та складнощі

В Українському гуманітарному інституті пройшла вступна кампанія 2022. На першому курсі тепер навчається 110 студентів.

Першачки зазначають, що особливих складнощів при вступі не було. Дещо незвично користуватись автоматизованою системою подачі документів, що реалізована на базі telegram боту, але більшість абітурієнтів розібрались із цим швидко. Для когось із, на той момент ще майбутніх, студентів вирішальну роль у виборі ВИШу зіграло те, що цей заклад є саме адвентистським, для когось – рекомендація друзів чи родичів, що вчились тут раніше. Та найбільш важливим фактором студенти зазначили наявність обраної спеціальності. Обравши напрямок в житті, студент знаходить саме тут шляхи здійснення мрії.

«Я обрала УГІ за рекомендацією сестри, а також тому, що це адвентистський інститут, і тут є ті предмети, які потрібні мені для вивчення моєї майбутньої професії», – поділилася Олеся Сахненко, першокурсниця.

Абітурієнтам складно оцінити вплив повномасштабного вторгнення на процес вступу, оскільки більшість подавали документи вперше, після школи. Та «все одно є відчуття, що було би інакше» – повідомляють першокурсники.

З точки зору інституту, а саме приймальної комісії, вступ цього року був вдалим.

«На першому курсі у нас 110 людей, також є декілька таких, що вступили чи перевелись на другий і третій курси. Загалом прибуло 126 студентів», – розповіла Катерина Козлова, відповідальний секретар приймальної комісії.

Складністю стало те, що весь процес вступу відбувався онлайн. Для деяких абітурієнтів і їх батьків це були незвичайні обставини, з якими вони зіткнулись вперше, і відсутність особистого контакту з навчальним закладом спантеличувала їх. Навіть під час пандемії COVID-19 процес вступу відбувався «наживо», майбутні студенти, деколи з батьками, приїжджали в інститут, заповнювали документи і отримували особисту консультацію щодо коректності заповнення заяв, якщо в тому була необхідність. Цього року процес більш автоматизований, але відсутність можливості уточнити офлайн правильність заповнювання бланків заяв та інших документів створювали додаткові складнощі як для вступників, так і для приймальної комісії.

«Адміністрація щодня цікавилась успішністю вступної кампанії, виявляючи свою зацікавленість у кожному студенті, що подав документи», – зазначає Катерина.

Як саме відбуватиметься навчальний процес у воєнний час, можна прочитати тут.

Олександр Дар’єнко