Як проходять практику студенти різних спеціальностей

Практика є невід’ємною частиною пізнання майбутньої професії для кожного студента. Практику проходять на різних підприємствах і в компаніях. Іноді місце проходження практики вже заздалегідь визначено навчальним закладом. Та сьогодні все частіше студенти самі шукають і обирають організацію, в якій будуть проходити практику.

Обрати місце практики – важливо і відповідально, адже від цього залежать наші враження та ефективність майбутньої професії. Часто студенти саме на практиці розуміють, що обрали не ту спеціальність.

В лютому більшість студентів Українського гуманітарного інституту проходили практику в різних місцях.

Дар’я Яценко, студентка 3 курсу спеціальності «Менеджмент» проходила практику в СтеріДез, компанії, яка спеціалізується на продажі товарів медичного призначення.

«Я хотіла, щоб практика була насиченою, схожою на повноцінний робочий день працівника. Хотіла отримати якісь нові знання та навчитися застосовувати теорії на практиці», – розповідає дівчина. Каже, що під час практики навчилася працювати в обліковій програмі 1С, а також важливим навичкам комунікації із клієнтами.

Цікаво пройшла практика і в Наталки Заблоцької, студентки 3 курсу спеціальності «Філологія». Вона практикувалася у школі.

«Від практики у мене не було багато очікувань, проте я хотіла, щоб мене дружньо прийняли учні та викладацький колектив. Якщо говорити про дітей, то я була для них експонатом, на який вони охоче дивилися та вказували пальцем. За такий короткий термін практики друзями ми з ними не стали, але з викладачами було приємно співпрацювати, хоча я думала, що ставлення до мене буде не серйозним», – поділилася враженнями студентка.

Вона розповіла, що під час практики навчилась на прикладі досвідчених викладачів, як правильно підтримувати дисципліну в класі, дізналася,  наскільки важливо планувати уроки, щоб за короткий час доступно викласти новий матеріал та перевірити вивчене.

Студентка 2 курсу спеціальності «Журналістика» Анастасія Кеда проходила практику на радіо «Голос Надії».

«Це був новий та приємний досвід для мене. Спочатку я думала, що буде нелегко, бо я розуміла, що потрібно буде працювати з мікрофоном. Але реальність стажування мене приємно здивував, бо було не так складно, як я очікувала. Я змогла отримати задоволення від практики, незважаючи на коментарі та поправки».

За час практики дівчина навчилася писати сценарії і зрозуміла важливість дедлайну.

Недаремно деколи говорять: «Забудьте все, що ви вивчали в інституті». Все, що було пройдено на теорії, не може замінити досвіду роботи, його можна отримати тільки на практиці.

Карина Шпитальна