Приймальна комісія +38 073 432 54 33 Секретар ректора +38 097 818 13 37

Як стати крутим журналістом? Книга “Універсальний журналіст” відповість

Як стати крутим журналістом? Книга “Універсальний журналіст” відповість

Девід Рендал – британський журналіст та газетний консультант. У минулому був заступником головного редактора лондонської газети «Observer». У Східній Європі, Африці та Великій Британії займався журналістською діяльністю, був редактором та читав лекції. Також працював на радіо, писав сценарії для телебачення, є автором трьох книг та оповідань.

У книзі «Універсальний журналіст» описані основні правила журналістики та настанови, актуальні питання та розгорнуті відповіді.

Наявні різноманітні розповіді, приклади журналістської діяльності.

У книзі автор стверджує, що журналіст повинен мати гостре відчуття новин, має знати, що актуальне для світу, і вміти вибирати головне, так щоб не змінився контекст. Також має бути пристрасть до точності. Тобто перевіряти інформацію у різних джерелах та могти фіксувати очевидні факти. “Намагайтеся ніколи не робити припущень. Краще викладайте те, що відоме, а не те, що вам здається, чи хтось так вважає. Таким чином  ви зможете втекти від неправдивої інформації та поганої думки про вас, як журналіста”, – радить Рендал.

В книзі неодноразово повторюється думка: «не бійтеся видатись нерозумними». Тобто, якщо щось не зрозуміло завжди потрібно перепитувати, навіть якщо це дрібничка. Ліпше зібрати занадто багато інформації, ніж недостатньо, так вам буде набагато легше працювати з матеріалом.

Це, звісно, може здаватися незрозумілим, але до всіх джерел та повідомлень потрібно ставитися із підозрою, постійно аналізувати мотив, для чого таку інформацію розповідають? Чому саме це вирішили висвітлити?

Також автор навчає як працювати із командою в редакції. Він говорить, що завжди потрібно пам’ятати, що всі є частиною процесу, тому мусять розраховувати час, свої можливості, щоб не підводити колег.

Журналіст має постійно тримати в голові інтереси читача, що б вони хотіли дізнатися, та головне писати для них зрозумілою мовою, бо термінологією та складними висловами, ми не наберемо масу читачів. 

Також ми знаємо те, що має бути почуття сенсацій і письменник добавляє слово «не занадто», якщо вже дістаємо свіжі новин, сенсації, завжди слідкуйте, якою ціною ви це робите, не потрібно бігти за ними будь-якими шляхами, бо це небезпечно або для вас, або для когось.

В цій професії цінується і звертається увага на характер, а саме: щирість, комунікація, рішучість, цікавість та відповідальність, приязність – тоді людина почувається з журналістом затишно. Ця книга розповість як писати доступно, достовірно та оперативно; як не перебільшувати; як не поспішати з висновками, та покаже цікаві сторони професії. Після прочитання можна зрозуміти чи ваша це справа, чи все таки ні.

Софія Курко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *