Приймальна комісія +38 (073) 432 54 33 vstup@ugi.edu.ua
Cекретар ректора +38 (097) 818 13 37 office@ugi.edu.ua

Search
“Якщо студент хоче навчитися, то знайде електрику й інтернет” – Валерій Булатов
Новини

Про діяльність кафедри Дизайну під час війни розповідає викладач Валерій Булатов

Як кафедра організовувала діяльність на початку повномасштабного вторгнення?

Кафедра дизайну є невід’ємною частиною Українського гуманітарного інституту. Тому по-перше, ми почали робити загальні кроки. Тобто, вирішувати та домовлятися, як дати можливість працювати усім кафедрам. По-друге, ми почали обдзвонювати студентів та викладачів і дізнаватись, в яких умовах вони перебувають, чи мають можливість вчитись та працювати, чи вони в безпеці, чи знаходяться вони в Україні, чи виїхали за кордон. Після з’ясування всіх нюансів, ми створили графік, який був би зручним для більшості студентів. Самі розумієте, багато хто опинився за кордоном, і для деяких студентів різниця у часі з Україною була від семи до дванадцяти годин.

Також ми надали відео або лекційні матеріали студентам для самостійного проходження в Moodle, якщо в них немає змоги приєднатися до пари. Таким чином, вони мають можливість самостійно опанувати матеріал та закрити предмет. Наприклад, таким способом в минулому році, пʼятнадцять наших студентів добре захистили дипломні роботи.

Не зважаючи на той факт, що викладачі, так само як і студенти, були розкидані по світу, хтось за кордоном в Європі або США, хтось в Україні, ми все таки змогли об’єднатися і працювати в максимально ефективному режимі згідно з навчальним планом, щоб нічого не пропустити.

Які позитивні та негативні моменти пережила кафедра за цей рік?

Наші студенти усіх курсів взяли участь у двох конкурсах. Перший – міжнародний, організаторами були американці, поляки та турки. Спеціалізувався лише на комп’ютерних програмах та дизайні. В цьому конкурсі брали участь сім наших студентів, п’ятеро з яких посіли призові місця. Тобто, один студент виборов – перше місце, п’ятеро – друге. І ще один студент – третє. В наступному конкурсі, який проводила Львівська національна академія мистецтв, брав участь лише четвертий курс. Конкурс був суто науковий. Ми відправили їм в оригіналі дві роботи наших студентів, і вони посіли призові місця. Для нас, для викладачів, це дуже велика радість. Завдяки цим результатам, які показали на міжнародному рівні підготовку наших студентів, ми розуміємо, що все робимо правильно та рухаємось у правильному напрямку.

Із негативних моментів – це звісно відсутність електрики та Інтернету. Якщо студенти першого та другого курсів вивчають дизайн вручну, тобто, малюючи завдання від руки, то студенти третього та четвертого курсів працюють із програмами, які потребують постійну наявність електрики та Інтернету. Зараз ми працюємо з сімома програмами, виконуємо складні завдання. Тому, на жаль, не у всіх і не завжди є можливість цим займатись.

Чи вплинула війна на успішність студентів?

Загалом, 90% наших студентів вчаться дуже добре. Вони стараються, вони вивчають та опановують нові програми, нові тренди у дизайні. Вони хочуть працювати та розвиватись у цьому напрямку. Деякі вже працюють у дизайнерських компаніях і мають високий заробіток.

Розумієте, дизайн – це практичний процес. Ми можемо надати лекційний матеріал. Але повинна бути практика, без неї ніяк.

В моєму розумінні студенти діляться на три категорії. Перша – це ті, хто хочуть вчитися у будь-яких умовах. Вони знайдуть світло, знайдуть Інтернет, знайдуть час та можливості. Для них це важливо, їм це треба. Вони знають, що вони хочуть і куди вони ідуть. Друга категорія – ті, хто вчиться на середньому рівні. І третя категорія – студенти, які взагалі не навчаються у будь-яких умовах. Не важливо, є світло чи нема, є Інтернет чи нема.

Чи відбулося певне реформування навчальної програми?

Так, звісно. Наша освітня програма постійно змінюється. Спочатку ми займались ландшафтним дизайном, потім почали вивчати загальний дизайн. Через деякий час, коли вирішили в якому напрямку будемо рухатись, обрали графічний дизайн і почали активно його вивчати, кожного разу використовуючи нові технології.

На Вашу думку, які будуть інновації у навчальній програмі?

Зараз ми на шляху до акредитації. Ми змінили нашу програму, додали декілька нових комп’ютерних програм, залучили стейкхолдерів. Наші викладачі вивчають нові сучасні дизайнерські програми та технології.

Хороший, успішний дизайнер – це хто? Якими якостями він має володіти?

На мою думку, ремеслу можна навчитись. Мистецтво – це дар. Дизайн – це мистецтво. І цей дар постійно треба розвивати, якщо ти хочеш стати хорошим дизайнером. Тому, я вважаю, що хороший, успішний дизайнер – це людина, яка постійно вчиться. Тренди, технології, програми зміняються, трансформуються напрямки, форми дизайну. І всі ці зміни відбуваються дуже швидко. Тому, якщо ти хочеш бути успішним – ти маєш постійно розвивати свій дар, свої навички, підвищувати рівень кваліфікації. Дар – це від Бога. А бажання – лише від тебе. І лише твоє бажання постійно вчитися може привести тебе до цієї мети – стати спеціалістом у сфері дизайну. Така людина буде і добре заробляти, і приносити користь суспільству. Наполегливість, старання та постійне навчання – якості, якими має володіти хороший дизайнер.

Чи допомагає творчість подолати стрес?

Так! Сто відсотків! Коли людина відволікається – вона потрапляє в інше середовище. Творчість допомагає пережити стрес. Коли людина занурюється в неї, абстрагуючись від стресу, вона переживає інші почуття, інші думки.

Щоб ви порадили студентам, які переживають творче вигорання внаслідок постійного стресу через війну?

Я завжди говорю своїм студентам дві речі. Перша: якщо ви хочете бути успішними та максимально уникнути вигорання – тримайте зв’язок із Богом. Друга, ми – митці, а Бог – це Творець мистецтва. Все, що Він зробив – зроблено ідеально. Тому, звертайтесь до Нього за допомогою. І ви побачите, як Він допоможе вам побачити та відкрити те, про що ви ніколи не чули та не знали.

Питання Аліса Ломака

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *