За якими критеріями абітурієнти обирають навчальний заклад у 2023 році

30 травня, під час події «Дня відкритих дверей» в Українському гуманітарному інституті було проведене опитування серед абітурієнтів за допомогою «Google Форм». У опитуванні брали участь 15 осіб. На основі отриманих даних, майбутні студенти українських навчальних закладів мають досить різні поняття, але, водночас, схожі. Тож тенденції зрозумілі.

Для більшості студентів важливо мати можливість навчатись за обраною спеціалізацією та отримувати якісну освіту. На запитання: «Які фактори впливають на ваш вибір навчального закладу?» 66,7% абітурієнтів відповіло варіантами відповіді «Ціна навчання» та «Рівень академічної програми». Меншій кількості (40%) важливо, щоб заклад мав гарну репутацію. А найбільше (73,3%) опитуваних відповіло, що їм важливе розташування інституту для зручності відвідування. Найменшу кількість відповідей отримали варіанти відповідей «Кількість студентів на одного викладача» (13,3%) та «Рівень розвитку наукових досліджень» (26,7%). (див. Діаграма 1)

Майбутнім студентам важливо мати комфортні умови під час навчання, але вони звертають увагу й на рівень викладання й академічних програм. Щодо напрямів для вступу в заклад освіті, найбільше, 40% опитуваних, мають плани пов’язати своє навчання з «Мовою та літературою» і «Економікою та фінансами». Трохи менше, 33,3%, зацікавлені у «Мистецтві та дизайні». Найменшій кількості серед абітурієнтів, які прийшли на День відкритих дверей, цікава «Фізика та математика» (6,7%) та «Теологія» (13,3%). (див. Діаграма 2)

«Чого очікують студенти від інституту та які форми підтримки повинен мати заклад вищої освіти для опитуваних?». Більшість, 73,3% вважають, що інститут повинен мати «Можливості для академічного розвитку та підвищення кваліфікації». А найменшій кількості опитуваних (46,7%) потрібна психологічна підтримка від інституту. (див. Діаграма 3)

Як абітурієнти обирають найкращий заклад? За якими критеріями вони зрівнюють їх, і дають перевагу одному з них? 80 відсоткам важливий внесок інституту в отримання практичного досвіду студентом під час навчання. Але й інші критерії не менш важливі для молоді: «Доступність та локація навчального закладу» (66,7%) та «Рівень викладачів та їх досвід» (53,3%), тощо. (див. Діаграма 4)

Тож можемо вже зрозуміти які тенденції виникають у молоді щодо вступу у вищі навчальні заклади у 2023 році. Абітурієнтам, що пройшли опитування, важлива доступність закладу, аби у ньому поєднувались як якісне навчання, так і гарне ставлення з різними формами підтримки. Пройшовши невеличку екскурсію по кампусу, майбутні студенти та студентки вже могли відповісти на запитання «Як ви оцінюєте можливості нашого навчального закладу?». І більшість (73,3%) вважають, що УГІ має великі можливості в порівнянні з іншими закладами освіти. Інші 26,7%, обрали варіант «Посередньо». (див. Діаграма 5)

В підсумку, абітурієнти відповіли ще на два запитання в опитуванні, і більшість (80%) позначили, що очікують отримати в УГІ якісну освіту, яка допоможе знайти роботу в майбутньому. А на інше питання «Як ви вважаєте, чи цей навчальний заклад допоможе вам досягти ваших кар’єрних та особистісних цілей?» 12 з 15 опитуваних відповіли «Так, допоможе». (див. Діграма 6)

Отже, за допомогою опитування ми дізнались які критерії важливі для сучасних абітурієнтів, і чого вони чекають від нашого інституту. Ми можемо зрозуміти, у чому нам потрібно прогресувати і які цінності укріплювати. Тож кожен рік підходитимемо з новими способами зацікавити сучасну молодь.

Яків Шевчук