Журналістика: побачити й розповісти, що відбувається

Журналіст повинен відображати дійсність. Найголовнішим завданням журналіста є говорити тільки правду, якою би жорсткою вона не була.

Хто першим повідомляє про події в “гарячих точках”, про екстремальні ситуації, про сенсаційні випадки, про курйозні ситуації? Перед ким широко відкриваються двері високопосадовців, концертні зали? Кому розкривають душу частіше ніж психологам, гукають на світські заходи? Все це про людину, професія якої – журналіст.

Насправді, люди не завжди полюбляють журналістів. Але, яким чином без них суспільство дізнавалися про важливі новини, які відбуваються у світі? Журналіст має приносити користь людям, захищати інтереси суспільства, бути відвертим із народом.

Поспілкувавшись зі студентами кафедри журналістики та дізнавшись чи планують вони далі пов’язувати своє життя з цією професією маємо наступну картину. Більша частина студентів другого курсу відповіли, що бачать себе справжніми журналістами. Деякі навіть вже вибрали напрям, і найбільше прагнуть долучитися до теле- чи радіожурналістики, а також стати військовими кореспондентами.

«Дуже подобається журналістика. Як на мене, це творча професія. Журналіст завжди розвивається у різних сферах, адже щоб писати якісний матеріал потрібно бути обізнаним. Журналіст знайомиться з різними людьми, доносить суспільству інформацію. Бажаю бути професійним журналістом, щоб давати людству лише якісну інформацію. Поки мені подобається писати та збирати інформацію. Гадаю, що так буде і надалі», – розповідає Вероніка Васюра, студентка другого курсу.

Анастасія Житньок