Діти з вадами слуху вчилися говорити та розуміти мову

Впродовж 17-28 серпня на території Українського гуманітарного інституту проходив реабілітаційний табір для дітей після кохлеарної імплантації. 24 дитини з вадами слуху з усієї України змогли відпочити, повчитись, отримати нові навички та знайти друзів.

Всеукраїнський реабілітаційний табір відбувся за ініціативи ГО «Зростаймо здорові», з метою привернення та акцентування уваги держави до проблем фінансування програм реабілітації та соціального адаптування інвалідів по слуху та їх потреб.

Урочисте відкриття Табору пройшло за участі Уповноваженого Президента України з прав дитини Миколи Кулеби та Міжнародного благодійного фонду «Україно, Я за тебе». Виступаючи перед батьками та їх дітьми, Микола Кулеба наголосив, що діти з вадами слуху повинні якомога швидше отримати імплантати. За його словами, повинна бути розроблена програма для людей з вадами слуху, яка дасть можливість вчасно виявляти проблему, одразу після народження.

Табір проходив у формі індивідуальних та групових занять із дітьми. Всі заняття спрямовані на розвиток слухового сприйняття мови та когнітивних функцій мозку. Кожна дитина отримує комплекс індивідуальних коррекційних занятть, а також програму занять у групах.

Щодня  діти займалися з педагогами та реабілітологами, логопедами, психологами, фонетико-ритмологом для розвитку дитини на рівні чуючих дітей. Окрім занять, дітки займалися творчістю, музикою, фотографувалися, грали в ігри та дивилися мультики. Також гості Табору побували на екскусії в міському парку.

Для батьків теж проводилися різноманітні заняття та майтер-класи. Так, вони змогли дізнатися про особливості догляду за кохлеарними імплантатами та пройшли налаштування мовних процесорів. Під час Табору батьки отримали комплекс необхідних знань та навичок щодо занять зі своєю дитиною вдома, на вулиці, у щоденному житті.

Аліна Сахненко

Фото: Verba-ua

Оставьте ответ

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

%d такие блоггеры, как: