Кількість прихильників християнської освіти збільшилося

Ректор УГІ Людмила Штанько, директор заснованої УГІ школи «Академія мудрості» Ірина Бегас та завуч школи Марія Бокова взяли участь у Конференції МАРХО для лідерів християнської освіти, яка відбулась з 17 по 19 січня 2018 року в Києві. У конференції взяло участь близько 80 учасників не лише з України, а також з Білорусі, Російської Федерації, Литві, Польщі, Сполучених Штатів.

МАХРО – це міжнародний альянс для розвитку християнської освіти, одним з співзасновників якого є УГІ. Вже третій рік альянс підтримує і розвиває систему приватної християнської освіти, виступає платформою для обміну досвідом, формування стратегії та обговорення актуальних питань, що торкаються християнських навчальних закладів.

В рамках конференції відбувся круглий стіл «Реформи освіти» за участю спеціальних гостей – представників МОНУ: голови департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Юрія Кононенка та заступника голови Комісії з державного визнання документів про вищу духовну освіту Юрія Решетнікова.

Спікерами на конференції були Тетяна Чумакова, директора МАРХО (доповідь про діяльність МАРХО за 2017 рік), Людмила Штанько, ректор УГІ (привітальне слово), пастор Веніамін Бринза, проректор Ірпінської біблійної семінарії (слово настанови), отець Михайло Восіаль, засновник приватної школи “Всесвіт” (проект «Гроші за дитиною»), Альбіна Паренюк, лідер групи «Освіта» РПР, президент фонду и директор центрів для дітей «Дари навчання» (концепція розвитку приватної освіти).

За підсумками конференції та круглого столу було зазначено збільшення активності щодо відкриття християнських навчальних закладів, поширення популярності та прихильності громадян до християнської освіти, лібералізації законодавчого поля, що надає більш широкі можливості в цьому напряму, а також обговорено ту участь, яку можуть взяти представники християнських навчальних закладах в процесах реформування системи освіти в Україні.