Приймальна комісія +38 073 432 54 33 Секретар ректора +38 097 818 13 37

На науковій конференції, присвяченій 500-річчю Реформації, говорили про аспекти її впливу на сучасність

На честь 500-річчя Реформації 19-20 квітня в Українському гуманітарному інституті відбулася знакова подія – міжнародна науково-практична конференція, в основі якої лежали богословські, філософські, економічні та освітні аспекти реформаційних процесів в Європі.

Програму пленарного засідання відкрив спів хору з піснею «Боже великий, єдиний», після чого до виступу з привітальним словом були запрошені директор Департаменту вищої освіти МОН України Олег Шаров, ректор УАТІ В’ячесав Корчук, ректор УГІ Людмила Штанько, представник Ради засновників Геннадій Безкровний, помічник голови секретаріату Національного Агенства із забезпечення якості вищої освіти Олена Панич, професор кафедри філософії Українського католицького університету Михайло Черенков, директор департаменту національностей і релігій Андрій Юраш, завідувач кафедри релігієзнавства філософського факультету КНУ імені Тараса Шевченка Євген Харьковщенко, завідувач кафедри культурології НПУ імені М.П. Драгоманова Віктор Бондаренко. Кожен з промовців ділився своїми поглядами про Реформацію, висував аспекти її впливовості на сучасне суспільство та важливість даного зібрання тут.

“Реформа починається з кожного з нас, з нашого бажання жити по правді, тому я бажаю, щоб реформація продовжувала реформувати наші душі, наші серця, наші родини і нашу країну”, – завершив виступи гостей В’ячеслав Корчук, ректор Українського теологічного інституту.

Після привітань настав час виступів: спікери говорили про унікальність християнської освіти в сучасному світі, розглядали вплив Реформації на економічний розвиток, а також європейську Реформацію і право в українському контексті. Крім цього, говорилося про розповсюдження протестантських ідей в Україні в XVI ст. і про релігійно-політичні практики межей компромісу.

Після годинної обідньої перерви розпочали свою роботу секції, в кожній з яких розглядалися питання відповідно до обраної учасниками теми. Так, наприклад, історико-культурологічна секція, модератором якої був Фелікс Понятовський, надала її учасникам інформацію про вплив релігійного фактора на трансформаційні процеси суспільства, поширення реформаційних течій та ідей в Східній Європі, протестантизм і релігійні свободи в Україні.

Філософсько-богословська секція дала знання про історію розвитку концепції “священства” в ранній церкві, відкрила очі на глобальні проблеми сучасності в апокаліптичній інтерпретації Адвентистів сьомого дня та проінформувала про історію церкви і Реформації загалом.

Освітньо-педагогічна секція ознайомила присутніх із першоджерелами сучасної системи освіти, впливом реформації на становлення академічного богослов’я , а питань культурних і релігійних детермінантів прогресивного розвитку домінуючих світових економік, впливу релігійної специфіки на ідейно-світоглядні моделі суспільного та економічного розвитку торкнулася секція економіки.

Кінець конференції реалізувався круглим столом, за яким велася дискусія про роль гуманітарного чинника у формуванні інноваційних систем та були підбиті економічні і духовні підсумки розвитку православної, католицької та протестантської культур.

Варто зазначити, що дана програма відбулася за підтримки ПВНЗ «Український гуманітарний інститут», ДВНЗ «Український адвентистський теологічний інститут», Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Центру дослідження Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова та міжнародного адвентистського товариства.

Анна Балігар

Фото: Суламіта Демчина

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *