Президент УАЦВО: вибирайте найголовніше із того, що пропонує сучасне життя

Андрій Шевчук, президент Українського адвентистського центру вищої освіти, вже майже рік працює на своїй посаді. Він розказав про свої захоплення, про ставлення до студентів і поділився принципом правильного використання свого часу.

Розкажіть трішки про себе: сім’я, освіта.

Я закінчив педагогічний університет  за спеціальністю філологія (українська мова та українська література). Працював вчителем, директором християнської школи, потім був керівником відділу освіти Уніонної конференції Церкви Адвентистів сьомого дня.

Маю двох дітей. Старша донька, їй 21 рік, навчається на 4 курсі в Черкаському Національному університеті. Буде філологом, як я. Менший син ходить у 8 клас. В мене чудова дружина, яка є медичним працівником в християнській школі «Академія мудрості».

Що Ви робите у вільний час? Як розслабляєтеся після важкого дня?

У силу своєї зайнятості в мене дуже мало часу на відпочинок. Тому весь свій вільний час я намагаюся приділяти сім’ї. Дуже люблю спорт, раніше часто ходив у спортзал, захоплювався футболом. Зараз за браком часу намагаюсь просто підтримувати форму. Деколи, відпочиваючи,  вдається подивитися матчі європейського рівня, Лігу чемпіонів.

Яке Ваше перше враження від УГІ?

УГІ вже давно стало для мене рідним  місцем, адже я провів багато років, навчаючись на бакалавріаті, а потім і на магістратурі, відвідуючи численні заходи… Тому перше враження я навіть і не пам’ятаю.

Що Ви плануєте зробити в УАЦВО?

Я хочу, щоб це місце було комфортним для студентів і працівників. Зрозуміло, що комфорт для кожного має своє значення. Але я дуже хочу, щоб ці студентські роки були найкращими для студентів. Це стосується не тільки навчання, але й вільного часу, який у них є. Добре, коли ми можемо поєднати і навчання, і заняття спортом, і спілкування, і дружбу. Хочеться, щоб студенти знайшли тут свою другу половинку. Тому одружуйтесь, а ми  будемо намагатися знаходити вам місце для спільного проживання. Але не забувайте про навчання, ця складова має дуже велике значення..

Що Ви можете сказати про наших студентів?

Наші студенти найкращі, тому що це люди, які мають певні духовні принципи. Це відображається в їхній поведінці. Звичайно, кожна людина, яка живе на цій землі, недосконала і неідеальна. Але наші студенти – це ті люди, з якими можна співпрацювати, домовлятися, товаришувати і рухатися вперед.

Що Вам найбільше подобається у роботі зі студентами?

Коли ти працюєш із поколінням, яке знаходиться у стадії розвитку, то ясно, що ти знаходишся на тій самій хвилі. Це як «еліксир молодості», який не дає швидко старіти.

А що найменше подобається?

Найменше подобається, коли мене сприймають, як керівника, відразу спрацьовує якийсь стереотип. З боку студентів з’являється певна закритість. Тоді вони бояться відкрито і щиро поспілкуватися зі мною. Для студентів не має бути перепон вільно спілкуватися, навіть якщо вони говорять із президентом.

Що Ви можете побажати студентам?

Використовуйте по максимуму цей час, коли ви ще неодружені й молоді, коли є ще сили фізичні й духовні і вдосталь часу. Такого часу більше не буде! Не хотілося б, щоб ви гаяли час і використовували його нераціонально. І це не значить, що ви маєте весь час проводити за підручниками. Звичайно, ні! Треба робити своє життя різноманітним. Вибирайте найголовніше із того, що пропонує сучасне життя. Найгірше, коли згодом жалкуєш про невикористані можливості. Цінуйте кожну мить!

Євгеній Семеняк